Sport

Bytomscy dżudocy zdominowali młodzieżowe mistrzostwa Polski

Dżudocy z Czarnych Bytom zdobyli trzy złote medale, jeden srebrny i trzy brązowe. Drużyna pod opieką Marka Słyka wygrała klasyfikacje medalową mężczyzn, kobiet i ogólną.

W Józefowie odbyły się młodzieżowe mistrzostwa Polski. Rywalizacja została opanowana przez bytomskich dżudoków. W kategorii wagowej 78+ triumfowała Paulina Dziopa, która ma już w swojej kolekcji złote medale mistrzostw Polski w każdej kategorii wiekowej – od młodzika do seniora. W 60kg na I miejscu stanął Patryk Łoziak, dla którego był to już szósty krążek w różnych kategoriach wiekowych. W 73 kg najlepszym dżudokiem był Kacper Kaczor.

Oprócz tego, powracająca po kontuzji Aleksandra Gaj (+78 kg) wywalczyła srebrny medal, a brązowe medale zdobyli: Paweł Drzymał (81 kg), Wiktoria Marciniak (70 kg) oraz Oliwia Woźniak (+78 kg).

Źródło informacji: UM Bytom