Aktualności

Bytomianka padła ofiarą oszustów

Zawodowych naciągaczy nie brakuje. Cały czas szukają nowych metod okradania. SMS lub e-mail o dopłacie do przesyłki czy też wezwanie do zapłaty drobnych kwot trafiają na podatny grunt. Wiele osób, a szczególnie przed świętami robi zakupy przez internet – tak jest po prostu szybciej.

Bytomianka – klikając w link, która otrzymała w wiadomości straciła kilka tysięcy złotych.

Do bytomskiej komendy zgłosiła się 51-letnia kobieta, która została okradziona metodą „na fałszywy link”. Bytomianka na swój telefon otrzymała wiadomość, aby dopłacić kilka złotych do zamówionej przesyłki. Więc kliknęła w załączony link w wiadomości, a ten zaś przekierował ją na stronę banku, w którym posiadała konto. Kiedy 51-latka wpisała login i hasło, już po kilku chwilach otrzymała wiadomość SMS, że z konta został wykonany przelew. Wgląd w historię transakcji potwierdził ten fakt. Z rachunku zniknęło kilka tysięcy złotych.

Bytomska policja uprzedza, aby dokładnie sprawdzać i weryfikować – komu tak naprawdę wysyłamy przelewy ze swojego osobistego konta. Każda operacja bankowa musi być poprzedzona sprawdzeniem adresu stron internetowych. Czytajmy to, co się pojawia na ekranach naszych komputerów i telefonów, a szczególnie w czasie przedświątecznym. To wtedy wielu z nas korzysta z usług sklepów internetowych i robi w nim zakupy.

Bądźcie ostrożni w trakcie płatności.

Źródło informacji: faktybytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.