AktualnościSport

Bytomianin wicemistrzem Polski w motocrossie

Tegoroczny sezon Seweryn Gazda, który jako 9-latek rozpoczął starty w zawodach motocyklowych, może uznać za bardzo udany. Podczas ostatniego starcia na Mistrzostwach Polski w Motocrossie zajął VI miejsce, co dało mu w klasyfikacji generalnej tytuł wicemistrza Polski. To ogromny sukces bytomianina.

Pomimo epidemii koronawirusa Seweryn Gazda, który na co dzień trenuje w AMK Gliwice, odniósł wiele sukcesów zarówno w kraju, jak i także poza granicami Polski. Wygrał między innymi w czeskim cyklu Meteorit Cup oraz zdobył Puchar Słowacji, jak również bardzo dobrze prezentował się w cyklu wyścigów w ramach Mistrzostw Polski w: Człuchowie, Więcborku, Gdańsku, Strykowie oraz Głogowie, gdzie rozstrzygnięto ostatnią rundę mistrzostw. W tym miejscu Seweryn Gazda zaliczył upadek, jednak mimo kontuzji ręki zdołał ukończyć zawody na VI miejscu, co w rezultacie dało mu w klasyfikacji generalnej tytuł wicemistrza Polski w motocrossie.

Ten tytuł to jeden z największych osiągnięć w karierze młodego mieszkańca Bytomia. Seweryn Gazda zaczął brać czynny udział w zawodach, od kiedy skończył 9 lat. Po 3 latach od startów miał już na swoim koncie wygrane w Mistrzostwach Strefy Polski Południowej, Pucharze Czech i medale w Pucharze Polski czy Mistrzostwach Strefy Polski Centralnej.

Następnie swoją przygodę na profesjonalnych zawodach motocyklowych młody bytomianin rozpoczął w marcu 2016 roku. Efekty, jakie osiągnął były od początku wspaniałe. Już niegdyś zajął III miejsce w Pucharze Polski SuperEnduro w klasie Młodzik. W kolejnych latach wywalczył między innymi:

• III miejsce w Mistrzostwach Strefy Południowej w Motocrossie wklasie MX-65 (2017 rok)
  • Zwycięstwo w 2018 roku w Mistrzostwach Strefy Polski Południowej w Motocrossie w klasie MX-65
  • II miejsce w Mistrzostwach Strefy Polski Centralnej w Motocrossie w klasie MX-65.

Wygrane odniósł także w Mistrzostwach Strefy Polski Południowej w Motocrossie w klasie MX-85, w Motocrossowym Pucharze Czech w klasie MX-85 oraz w Motocrossowym Pucharze Słowacji i zajął II miejsce.

Warto nadmienić, że osiągnięte sukcesy nie byłyby możliwe, gdyby nie ciężkie treningi i godziny spędzona na torach motocyklowych, gdzie Seweryn Gazda szlifuje swój talent.

Źródło, zdjęcia: bytom.pl | fanpage Seweryn Gazda