Bytomianin uprawiał krzak konopi w swoim mieszkaniu
Aktualności

Bytomianin uprawiał krzak konopi w swoim mieszkaniu

30-letni bytomianin w swoim mieszkaniu uprawiał krzak konopi. Niedawno zatrzymała go bytomska policja, a mężczyzna usłyszał już zarzut.

Bytomska policja zatrzymała 30-letniego mieszkańca naszego miasta, który w swoim lokalu mieszkalnym uprawiał krzak konopi. Bytomianin usłyszał już zarzut – za posiadanie nielegalnej rośliny i jej uprawę grozi mu nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Bytomianin uprawiał nielegalną roślinę w swoim mieszkaniu

O prawdopodobnej uprawie krzaku konopi powiadomił jeden z przechodniów bytomską policję. Przechodził obok mieszkania, które znajdowało się na parterze i zauważył roślinę przypominającą konopie. Policjanci pojechali sprawdzić informację przekazaną przez tą osobę. Jak się okazało – faktycznie. 30-letni bytomianin uprawiał w swoim mieszkaniu na parterze krzak konopi, który znajdował się przy samym oknie. Funkcjonariusze zatrzymali 30-latka, który wiedział, że posiada roślinę, której uprawa jest nielegalna. Mężczyzna usłyszał zarzut, a teraz sąd zdecyduje o jego dalszym losie.

„Przypominamy, że uprawa konopi innej niż włókniste w Polsce jest zabroniona, a stanowi o tym ustawa z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii artykuł 63 ustęp 1 kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3” – informuje bytomska policja.

Źródło informacji, zdjęcie: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.