Stowarzyszenia Gmin Górniczych
Aktualności

Bytom wstępuje do Stowarzyszenia Gmin Górniczych w Polsce

Do Stowarzyszenia Gmin Górniczych w Polsce dołącza naszego miasto – Bytom. To świetna informacja, Bytom wzmocni swoją pozycję w pozyskaniu środków finansowych.

Bytom wstępuje do Stowarzyszenia Gmin Górniczych w Polsce. To dobra informacja dla naszego miasto. Dzięki członkostwu w stowarzyszeniu, Bytom między innymi wzmocni swoją pozycję jako gmina, która może pozyskać środki z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

Bytom dołącza o Stowarzyszenia Gmin Górniczych w Polsce

To właśnie w ostatni poniedziałek podczas sesji Rady Miejskiej w Bytomiu radni podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia Bytomia do stowarzyszenia.

Jednym z celów stowarzyszenia, które istnieje od 22 lat, czyli od 1999 roku – jest wsparcie gmin górniczych w procesie sprawiedliwej transformacji. Mowa o transformacji: społecznej, ekologicznej, przemysłowej i kulturalnej. Proces Sprawiedliwej transformacji polega między innymi na rewitalizacji i przywracaniu funkcji obszarom poprzemysłowym oraz zwiększeniu skali rozwiązań w zakresie energii odnawialnej.

Owocna współpraca na pewno przyniesie mnóstwo korzyści

Dzięki członkostwu w Stowarzyszeniu Gmin Górniczych, nasze miasto wzmocni swoją pozycję jako gmina pozyskują dofinansowania z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji oraz aktywnie działającej na rzecz złagodzenia negatywnych skutków związanych z tym procesem. Przedstawiciele miasta wezmą również udział w rozmowach na temat umowy społecznej dotyczącej transformacji.

Współpraca z innymi gminami należącymi do stowarzyszenia:

  • pozwoli na wymianę doświadczeń,
  • stworzenie bardziej efektownych metod działania
  • wypracowania udoskonalonego bytomskiego modelu transformacji.

Miasto Bytom jest także członkiem takich związków, stowarzyszeń i organizacji jak:

  • Związek Miast Polskich,
  • Śląski Związek Gmin i Powiatów,
  • Związek Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego,
  • Śląska Organizacja Turystyczna.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.