mars
AktualnościLifestyle

Na świecie istnieje wyspa, która wygląda zupełnie jak Mars

Na naszym malutkim świecie istnieje wyspa, która wygląda zupełnie jak Mars. Podobno zachwyca swoim krajobrazem.

Na naszej planecie Ziemi istnieje miejsce, które wygląda tak samo jak Mars. Widoki podobno są niesamowite. Są też tacy, którzy doszukują się tam teorii spiskowych przeciwko pewnej amerykańskiej agencji. Gdzie się znajduje? W jakiej części świata?

Wyspa wyglądająca zupełnie jak Mars. Gdzie?

O jakiej wyspie mowa? Mowa o wyspie Devon w Kanadzie. To miejsce o fascynującym krajobrazie. Wygląda zupełnie jak Mars. Są też takie osoby, które doszukują się na niej teorii spiskowych przeciwko NASA.

Ukształtowanie terenu i kolor gruntu na tej wyspie bardzo przypominają widoki, które są na Czerwonej Planecie. Niektóre miejsca są tak łudząco podobne, że według niektórych osób powinniśmy się zastanowić, czy misje kosmiczne agencji amerykańskiej nie są oszustwem.

Wyspa Devon w Kanadzie

Łazik Perseverance niedawno wylądował na Marsie. Przebywa aktualnie w kraterze Jezero, skąd przesłał już pierwsze kolorowe zdjęcia. Za niedługo zobaczymy stworzone przez łazika panoramiczne obrazy, pozwalające dostrzec drobne szczegóły, których do tej pory nie zarejestrowano.

Zanim to jednak dojdzie do skutku, przestrzeń do popisów mają zwolennicy teorii spiskowych. Jak podaje portal www.geekweek.pl, odezwały się głosy twierdzące, że zdjęcia przesłane dotychczas przez NASA wykonano… W Kanadzie.

Jak się też okazuje, istnieje w Kanadzie wyspa, której szata naturalna wygląda zupełnie jak ta na Marsie. Możemy tam zobaczyć wiele skał i wzgórz, które posiadają charakterystyczną rdzawo-pomarańczową barwę, ale również krater uderzeniowy. Wyspa Devon znajduje się w Archipelagu Arktycznym i przez wzgląd na swoje surowe warunki do dziś pozostaje największą niezamieszkaną wyspą na naszej planecie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez faye cook (@fc7339)

Nic więc dziwnego, że badacze niesamowitego kosmosu ze stowarzyszenia Mars Society postanowili właśnie w tym miejscu, utworzyć marsjańską bazę. Prowadzą tam szkolenia dla ludzi, którzy mogą w przyszłości skolonizować Czerwoną Planetę. W pobliżu często kręcą się łaziki, bo zespół naukowców testuje na tym terenie ich możliwości technologicznych. Dokonania wyprawy filmuje telewizja Discovery Channel.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez CBC News (@cbcnews)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Karam (@prophecyintervention)

Źródło informacji: stylzycia.radiozet.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
2

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.