bytom wsparcie dla gastronomii
Aktualności

Bytom wprowadził niższe opłaty dla gastronomii

Bytom wprowadził niższe opłaty dla gastronomii. Decyzję w tej sprawie radni podjęli uchwałą. To następne wsparcie ze strony władzy naszego miasta w stronę branży gastronomicznej.

Miasto Bytom postanowiło wprowadzić obniżki z tytułu czynszu dzierżawnego i za zajęcie pasa drogowego. To odpowiedź na apel bytomskich przedsiębiorców, którzy – w związku z epidemią koronawirusa – byli najbardziej poszkodowani. Między innymi jest mowa o gastronomii.

Bytom wprowadził niższe opłaty dla gastronomii. To kolejna pomoc dla tej branży w mieście

W styczniu 2021 roku przygotowano projekt uchwały zwalniający przedsiębiorców z naszego miasta, z całości opłaty koncesyjnej. W maju zaś radni podjęli decyzję o obniżeniu stawek opłaty za zajęcia pasa drogowego w celu postawienia kawiarenki przed lokalem gastronomicznym. Dotyczy to też opłat za dzierżawę nieruchomości gruntowych znajdujących się na płycie Rynku.

– Podczas ostatnich spotkań z bytomskimi restauratorami rozmawiałem o pomocy, jaką może skierować miasto dla branży gastronomicznej w związku z ponownym otwarciem działalności. Zaproponowane obniżki stawek są odpowiedzią na apel przedstawicieli branży gastronomicznej, która jest jedną z najbardziej poszkodowanych przez pandemię koronawirusa – przypominał prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Jak to będzie wyglądało?

Opłata miesięczna za dzierżawę nieruchomości gruntownych znajdujących się na płycie Rynku z przeznaczeniem na kawiarenki letnie będzie o 50% mniejsza. Z 13,10 zł za metr kwadratowy zmniejszy się do 6,55 złotych. Następnie przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na dwukrotne zwiększenie swojej powierzchni – mogą liczyć na obniżkę wynoszącą aż 75%. Z 13,10 złotych do 3,27 złotych.

Nowe stawki obowiązują również za zajęcie pasa drogowego w celu postawienia kawiarenki przed lokalem gastronomicznym. Uchwała podjęta przez radnych w Bytomiu zakłada obniżkę stawek o 50%:

  • na drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych z 0,50 zł na 0,25 zł ( 1m2 / dzień zajęcia pasa drogowego),
  • na drogach gminnych z 0,40 do 0,20 złotych.

Źródło informacji: Dziennik Zachodni

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.