prace drogowe na granicy zabrza, rudy śląskiej i bytomia
Aktualności

Będą prace drogowe na granicy Zabrza, Rudy Śląskiej i Bytomia

Ważna informacja dla kierowców podróżujących do Zabrza z Bytomia i Rudy Śląskiej. Bowiem szykują się prace drogowe na granicy właśnie tych miast.

Na styku Zabrza, Rudy Śląskiej i Bytomia szykują się utrudnienia drogowe, a to wszystko przez remont 300 metrowego odcinka ulicy Bytomskiej w okolicy potoku Julka. To spore utrudnienia dla kierowców poruszających się w obrębie tych miast. Ile potrwa remont?

Prace drogowe na granicy Zabrza, Rudy Śląskiej i Bytomia

Około 300 metrów obejmie remontowany odcinek ulicy Bytomskiej na granicy Zabrza, Bytomia i Rudy Śląskiej. Niestety, to spore utrudnienia dla kierowców poruszających się w obrębie tych miast. Utrudnienia drogowe będą trwały ponad pół roku.

Jak mówi wiceprezydent Zabrza Katarzyna Dziób, ten projekt inwestycyjny ma na celu lepsze skomunikowanie terenów przyległych. Dodatkowo remont ma zniwelować niebezpieczeństwa wynikające z istniejącego tam łuku.

– Termin realizacji bardzo ambitny – 7 miesięcy od momentu podpisania umowy – mówiła Katarzyna Dzióba, wiceprezydent Zabrza.

Remont odcinka ulicy Bytomskiej ma zakończyć wstępnie w październiku tego roku. Jak podkreśla Michał Staszewski z przedsiębiorstwa budowy dróg DROGOPOL – pracy jest sporo. DROGOPOL jest wykonawcą remontu 300 metrowego odcinka ulicy Bytomskiej.

– Musimy wykonać potężne roboty ziemne, potężny nasyp. Przystępujemy do robót na przełomie marca i kwietnia. Jesteśmy na etapie opracowywania tymczasowej organizacji ruchu, która pozwoli nam na zamknięcie ulicy Bytomskiej, ponieważ technologicznie innej możliwości nie ma. To będzie generowało dla mieszkańców kłopot, ale dołożymy wszelkich starań, żeby inwestycję zrealizować w terminie – mówił Michał Staszewski z firmy budowy dróg DROGOPOL.

Co przewidziano w ramach prac drogowych?

W ramach tego projektu inwestycyjnego przewidziano:

  • budowę jezdni dwupasowej,
  • remont jezdni dwukierunkowej z obustronnymi utwardzonymi poboczami,
  • barierę energochłonną.

Wykonany będzie również zjazd na drogę wewnętrzną oraz sama droga wewnętrzna z miejscami postojowymi. Powstanie również bezpieczny przejazd tramwajowy wraz z sygnalizacją ostrzegawczą, oświetlenie uliczne i kanał technologiczny. Cała koszt tej inwestycji oblega na kwotę ponad 2,5 miliona złotych.

Źródło informacji: radiopiekary.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.