#akcjadonacja
AktualnościLifestyle

#Always #AkcjaDonacja – II edycja programu

Wspólny program pod hasłem #Always #AkcjaDonacja stworzył Polski Czerwony Krzyż i Procter&Gamble. Na czym polega cały program?

Oddział Rejonowy PCK w Bytomiu zgodnie z porozumieniem PCK z siedzibą w Warszawie, a firmą Procter&Gamble prowadzą wspólne działania w programie pod hasłem „#Always #AkcjaDonacja” – II edycja. Program ma na celu wsparcie dziewcząt w okresie dojrzewania.

#Always #AkcjaDonacja – II edycja programu

Wspólny program PCK i firmy Procter&Gamble ma na celu wsparcie dziewcząt w okresie dojrzewania, w wieku 12-18 lat, które uczęszczają do szkół podstawowych i szkół średnich.

W bardzo wielu krajach temat miesiączki nadal jest tematem tabu, co niesie ze sobą wiele negatywnych konsekwencji. Nawet w najbardziej rozwiniętych aglomeracjach zdarza się, że uczennice tracą możliwość uczęszczania na zajęcia. Z jakiego powodu? Z powodu braku dostępu do artykułów higienicznych.

Ten problem najczęściej jest lekceważony, a społeczeństwo postrzega to jako wymówkę na nieobecności na zajęciach. Gdy brakuje podpasek czy tamponów, młode dziewczyny używają papieru toaletowego lub skrawków ubrań. Wpływa to jednak znacząco na ich komfort i samoocenę.

Przez nieobecność w szkole – dziewczęta tracą kontakt z przyjaciółmi i możliwość aktywnościach, które są istotne do budowania ich pewności siebie, a to z kolei jest niezwykłe ważnym elementem dojrzewania. W naszym kraju ten problem dotknął niemalże 1 na 6 dziewcząt.

W ramach tego programu PCK Oddział Rejonowy w Bytomiu otrzymał od Partnera artykuły higieniczne: paczki podpasek. Dnia 15 kwietnia 2021  oddział rozprowadził je do 7 szkół w Bytomiu. Łącznie rozprowadzono 465 pakietów dla uczennic klas V-VIII.

Podziękowania

W imieniu Dyrektora OR PCK w Bytomiu, oddział dziękuję za pomoc w organizacji akcji następującym osobom:

  • Prezes OR PCK w Bytomiu – Stanisław Rosół,
  • Członek OR PCK w Bytomiu – Wiesław Białobrzewski,
  • Wiceprezes Klubu HDK PCK ,,Gwarek” – Karol Świerczyński,
  • Koordynator d.s. opieki – Urszula Urbanik,
  • Koordynator d.s. opieki Judyta Kasprzycka,
  • pracownik magazynu żywności – Dorota Kasprzak oraz 2 pracowników wojskowych.

Źródło informacji, zdjęcia: Materiały prasowe PCK Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.