alarm w bytomiu
Aktualności

Alarm w Bytomiu. Mieszkańcy wyczuli gaz w pobliżu M1

Alarm w Bytomiu miał miejsce wczoraj 3 stycznia. Mieszkańcy wyczuli gaz w pobliżu Centrum Handlowego M1.

Alarm w Bytomiu. Bytomianie w pobliżu centrum handlowego przy ulicy Strzelców Bytomskich wyczuli ulatniający się gaz z niewiadomego źródła. Mieszkańcy zaalarmowali odpowiednie służby o tym fakcie. Na miejsce udały się aż trzy zastępy straży pożarnej. Co się stało w tym dniu? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Wyciek gazu w naszym mieście. Skąd ulatniał się gaz?

Do tego zdarzenia doszło wczoraj w godzinach wieczornych, około godziny 19:00. Jak podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, bytomianie wyczuli zapach gazu w pobliżu Centrum Handlowego M1. Na miejscu zjawiły się trzy zastępy państwowej straży pożarnej wraz z pogotowiem gazowym. Jak powiedział mł. asp. Wojciech Krawczyk z Komendy Miejskiej PSP w Bytomiu, odczyty na przyrządach faktycznie potwierdziły podejrzenia dotyczące wycieku gazu w rejonie Centrum Handlowego M1.

Więc jak doszło do wycieku gazu?

Prawdopodobną przyczyną ulatniającego się gazu było uszkodzenie gazociągu podczas prowadzonych w rejonie ulicy Strzelców Bytomskich prac.

– Sprawdzono wykop oraz studzienki telekomunikacyjne, w których stwierdzono stężenie gazu sięgające 2000 ppm. Po godz. 20:13 zabezpieczono nieszczelność po czym przywrócono ruch kołowy na DK11 – podało WCZK w Katowicach.

Całe szczęście, nie trzeba było w tym przypadku przeprowadzać ewakuacji, gdyż prace na gazociągu znajdowały się daleko od zabudowań.

Źródło informacji: se.pl/slask

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.