śródmieścia bytom
Aktualności

Znamy zwycięzców konkursu „Zdrowy samorząd”

Konkurs „Zdrowy samorząd” rozstrzygnięty. Znamy tegorocznych zwycięzców IV edycji konkursu. Kto znalazł się wśród zwycięzców.

Znamy wygrane gminy, powiaty i województwa w konkursie „Zdrowy samorząd”. Konkurs ten był organizowany po raz czwarty przez Portal Samorządowy oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia. W tej edycji konkursu mieliśmy aż 11 laureatów.

Znamy zwycięzców konkursu „Zdrowy samorząd”

Przyznano nagrody w trzech kategoriach: „Zdrowa Gmina”, „Zdrowy Powiat” i „Zdrowe Województwa”. Przyznano również nagrodę specjalną oraz czytelników za największą liczbę głosów zebranych w głosowaniu internetowym.

Bytom, Częstochowa, Polkowice, Poznań, Sosnowiec, województwa: małopolskie, mazowieckie i wielkopolskie oraz powiaty: świecki, poznański i myślenicki to laureaci Konkursu „Zdrowy Samorząd” w 2021 roku.

Wczoraj – 14 czerwca, podczas VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych, który w formule hybrydowej odbywa się w Katowicach – nagrodzono laureatów czwartej edycji konkursu „Zdrowy Samorząd”. Galę wręczenia poprowadziła Paulina Gumowska – redaktor naczelna portalu Rynek Zdrowia oraz Rafał Kerger – redaktor naczelny Portalu Samorządowego.

– Celem Konkursu jest wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych chorób oraz czynników ryzyka – mówił podczas gali Rafał Kerger.

– 23 kwietnia 2021 r. upłynął termin przyjmowania zgłoszeń. Do naszych redakcji wpłynęło z całego kraju aż 100 programów zdrowotnych zgłoszonych przez gminy, powiaty i województwa. Serdecznie dziękujemy za tak duże zainteresowanie – dodała Paulina Gumowska.

Wśród zgłoszeń wybrano 30 nominowanych samorządów. Laureatów wyłoniono przez Radę Konsultacyjną konkursu. Nagrody – statuetki przyznano w kategoriach:

  • Zdrowa Gmina/Miasto
  • Zdrowy Powiat
  • Zdrowe Województwo

Swojego laureata wybrali również czytelnicy portalu Rynek Zdrowie i Portal Samorządowego.

Specjalna nagroda redakcji dwóch portali dla bytomskiego magistratu i szpitala

Redakcje dodatkowo przyznały nagrodę specjalną dla Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu. Za co? Za zintegrowane działania nowoczesne przeciwko koronawirusowi.

– To była duża zespołowa praca, wiele instytucji brało w niej udział i to nagroda dla nich wszystkich. W czasie pandemii staraliśmy się współpracować nie tylko z instytucjami z własnego terenu, ale z wszystkimi, którzy ją zwalczali – podkreślał prezydent Bytomia Mariusz Wołosz podczas odbierania wyróżnienia.

zdrowy samorząd

Źródło informacji: Portal Samorządowy
Zdjęcie: Facebook Mariusz Wołosz

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Zobacz również