liniach autobusowych w bytomiu
Aktualności

Zmiany w rozkładach jazdy na kilku liniach autobusowych w Bytomiu

Mamy ważne informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej w Bytomiu i nie tylko. Bowiem nastąpiły zmian w rozkładach jazdy na kilku liniach autobusowych.

Zmiany w rozkładach jazdy na kilku liniach autobusowych w Bytomiu dotyczy:

  • autobus nr 20 – Bytom-Pyskowice
  • nr 42 – Bytom-Będzin
  • autobus nr 184 – Bytom-Pyskowice
  • nr 201 – Bytom-Chorzów Batory Pętla

Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadził zmiany nie tylko w rozkładach jazdy, ale i w obsłudze przystanków przez poszczególne linie autobusowe.

Zmiany w rozkładach jazdy na kilku liniach autobusowych w Bytomiu

Linia autobusowa nr 201

Od 1 sierpnia wprowadzono zmiany rozkładów jazdy linii autobusowej nr 201 polegające na obsłudze nowego i jednokierunkowego przystanku Zgoda Ogródki Działkowe 01 n/ż. To przystanek w kierunku Chorzowa, który zlokalizowany jest w ciągu ulic Wiśniowej w rejonie parkingu przy posesji nr 56. Zmianie uległa także nazwa przystanku Zgoda Komandra 01 i 02 na Zgoda Wiśniowa 01 i 02.

Linia autobusowa nr 42

Od początku sierpnia zmiany też wprowadzono na linii autobusowej nr 42. Zmiana dotyczy między innymi rozkładu jazdy, które polegają na przyspieszeniu w soboty, niedziele i święta kursu porannego z Będzina Kościuszki do Bytomia Dworca PKP, z godziny 4:13 na godzinę 4:01. Planowany przyjazd do dworca w Bytomiu o godzinie 4:44. Zmiana ta umożliwi pasażerom komunikacji miejskiej skorzystanie z połączenia przesiadkowego na linię 183.

Linia autobusowa nr 20 i 184

Od wczoraj – 4 sierpnia, w związku z koniecznością wyłączenia z obsługi przystanku Pyskowice Plac Wyszyńskiego, która jest spowodowana likwidacją awarii przejść dla pieszych. Wprowadzono zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w regionie Pyskowic. Na czas prowadzenia prac przystanek Pyskowice Plac Wyszyńskiego wyłączono z obsługi. Rolę przystanku tymczasowego przejął przystanek Pyskowice Szopena. To na nim będą się zatrzymywać wszystkie linie autobusowe obsługujące do tej pory przystanek na Placu Wyszyńskiego.

Linia autobusowa nr 20 nie będzie obsługiwała przystanku Pyskowice Plac Wyszyńskiego 01 i 02 oraz Pyskowice Osiedle 01 i 02. Zaś autobus nr 184 nie będzie obsługiwał przystanku Plac Wyszyńskiego 01 i 02, a przystanek Pyskowice Osiedle 01 i 02 będzie obsługiwać tylko w wybranych miejscach. Dodatkowo zmieni się także trasa linii nr 184 zarówno w kierunku Pyskowic, jak i Bytomia.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Źródło informacji: UM Bytom
Zdjęcie:Miasto zdjęcie utworzone przez wirestock – pl.freepik.com

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.