Aktualności

Wyróżnienie dla specjalisty pracy z rodziną z bytomskiego MOPR

Nagroda przyjaciela rodziny trafiła czwarty rok z rzędu dla Kingi Konieczny-Pizoń – specjalisty pracy z rodziną z bytomskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Konkurs „Przyjaciela Rodziny 2020” był po raz czwarty zorganizowany przez Zarząd Województwa Śląskiego.

Kinga Konieczny-Pizoń od czterech lat pracuje w bytomskim MOPR na tym stanowisku. Od trzech lat jest asystentką na Wydziale Nauk Społecznych, gdzie prowadzi zajęcia z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i resocjalizacyjnej. W ramach realizowanych przez ośrodek w naszym mieście projektów na rzecz wspierania rodzin borykających się z problemami społecznymi, organizuje warsztaty psychoedukacyjne, prowadzi poradnictwo rodzinne oraz indywidualne.

Co doceniła komisja, przyznając nagrodę „Przyjaciela Rodziny 2020”?

Jury konkursu doceniło autorski program pani Kingi Konieczny-Pizoń: „Klub Aktywnego Rodzica”, w ramach którego rodzice przy wykorzystaniu psychodramy, metod problemowych i sytuacyjnych, giełdy pomysłów, podnoszą swoje kompetencje opiekuńczo-wychowawcze, uczą się prawidłowej komunikacji między sobą, zacieśniają więzy.

– Udział w tym konkursie nie tylko motywuje do dalszej pracy, ale przede wszystkim stanowi okazję do nawiązania relacji ze  środowiskami, które pracują na rzecz rodzin oraz szukają nowych metod pracy, rozwiązań, mając na uwadze poznawanie i rozumienie, drugiego człowieka i jego historii – mówiła Kinga Konieczny-Pizoń, jedna z pięciu laureatek tegorocznej edycji konkursu.

Jak podkreśla pani Kinga, uzyskanie wyróżnienia nie byłoby możliwe bez wspólnego zaangażowania pracowników bytomskiego MOPR, którzy są cichymi bohaterami dnia codziennego oraz działu projektowego.

– Serdeczne podziękowania składam pani Elżbiecie Andrzejewskiej – wieloletniemu pracownikowi Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, za ofiarowane serce i wsparcie w projektowaniu działań na rzecz rodziny – mówiła pani Kinga.

Pośród nagrodzonych znalazły się również osoby wspierające rodzicielstwo zastępcze, przeciwdziałające wykluczeniu społecznemu.

Źródło informacji: UM Bytom

Zdjęcie: Kinga Konieczny-Pizoń

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.