Wycieczka po Górnym Śląsku. Gdzie się udać?
AktualnościLifestyle

Wycieczka po Górnym Śląsku. Gdzie się udać?

Za nami już pierwszy dzień wiosny, a na horyzoncie pojawia się coraz ładniejsza pogoda. To dobry pretekst by udać się na wycieczkę po Górnym Śląskie, ale gdzie?

Na mapie Górnego Śląska znajdziemy wszelaki atrakcje, do których możemy udać samemu, z drugą połówką lub całą rodziną. Możemy zwiedzić zabytek, iść na spacer albo odwiedzić mini zoo i nakarmić zwierzęta. Wobec tego nasuwa jedno pytanie: Gdzie się udać na wycieczkę po Górnym Śląsku?

Wycieczka po Górnym Śląsku. Gdzie się udać?

Górny Śląsk kryje swoje tajemnice, uroki i wiele atrakcji. Jakie miejsca są godne uwagi? Gdzie spędzi super czas z rodziną, przyjaciółmi lub z drugą połówką? Sprawdźcie sami.

Alpakarnia „Alpakacafe” Nowa Wieś – Poczesna

Tutaj napijecie się dobrej kawy i zjedzie coś wyśmienicie słodkiego, ale to nie jest najważniejsze. W tym miejscu pod gołym niebem możecie nakarmić alpaki i je pogłaskać. Oprócz nich znajdziemy także małe kózki, wielbłądy, strusie, osły, barany i nawet.. surogatki.

Kopalnia Srebra Tarnowskie Góry

To pierwszy obiekt na liście Unesco w województwie śląskim. To niezwykła atrakcja turystyczna w naszym regionie, jest bardzo znana na skalę europejską. Znajduje się ona przy ulicy Szczęść Boże w Tarnowskich Górach.

Funzeum Gliwice

Funzeum to najnowsza atrakcja na mapie Gliwic. Znajduje się ona w Centrum Handlowym Europa Centralna. To innowacyjne i modne muzeum współczesne, w którym znajdziemy różne wizualizacje. Niektóre z nich zaprą nam dech w piersiach.

Dolina Trzech Stawów Katowice

To ogromny park w prawie samym centrum Katowic. Możemy w nim pojeździć na rolkach, rowerze, a nawet wypożyczyć na minuty elektryczną hulajnogę Bolt. Jak sama nazwa mówi, znajdziemy tam trzy stawy. Obszar jest dość spory, więc przygotujcie wygodne obuwie – no i w drogę!

Zamek Ogrodzieniec Podzamcze

Tej atrakcji na naszej liście nie mogło zabraknąć. Jest to najsłynniejszy zamek na Jurze, ciekawostką jest fakt, że nawet zagrał swoje skrzypce w produkcji Netflixa – „Wiedźminie”.

Pustynia Błędowska

Nie musisz jechać zagranicę, by zobaczyć pustynię. Masz ją u swych stóp. Na Górnym Śląsku znajduje się Pustynia Błędowska – to unikatowa atrakcje na skalę europejską z ciekawymi punktami widokowymi.

Ogrody Kapias Goczałkowice-Zdrój

To przepiękny i udostępniony bezpłatnie park, którym znajdziecie ciekawe aranżacje ogrodowe i nawet labirynt. W restauracji, która się tam znajduje napijemy się pysznej herbaty. Latem bywa tu naprawdę tłoczno. Parking dla gości jest za darmo.

Górnośląska Kolej Wąskotorowa

No i nie może zabraknąć oczywiście kolei wąskotorowej, z której możecie skorzystać właśnie w Bytomiu. To niesamowita atrakcja, która przyciąga praktycznie wszystkich, a dla całych rodzin to niezła zabaw.

Kopiec Wyzwolenia Piekary Śląskie

To jedno z popularnych miejsc na mapie Piekar Śląskich. Możemy wejść na Kopiec i zobaczyć wspaniałą panoramę miasta, a przy dobrej widoczności możemy zobaczyć nawet Tatry i Beskidy.

Paprocany Tychy

Paprocony w Tychach to urokliwe miejsce dla wszystkich. Jezioro sprawia nieziemskie wrażenie, latem ludzie tutaj spędzają większość czasu. Znajdziemy tutaj również wodny plac zabaw oraz park linowy.

Mamy nadzieję, że coś przykuje wasze oko i coś wybierzecie na weekend. Miłych wycieczek!

Źródło informacji: Polskie Szlaki

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.