Sport

Wychowanek MOSM Bytom obronił tytuł mistrza Polski

Oskar Safaryan obronił tytuł mistrza Polska w wadze ciężkiej – ponownie został najlepszym polskim pięściarzem. W Wałczu, gdzie odbywały się mistrzostwa Polski, wygrał finał przed czasem.

W kluczowym pojedynku, w wadze ciężkiej (powyżej 91 kg) Oskar Safaryan, który reprezentuje obecnie Concordię Knurów, już w pierwszej rundzie pokonał Damian Knybę z Astorii Bydgoszcz. Po mocnym ciosie jego rywal doznał kontuzji nosa i tym samym mieszkaniec Bytomia obronił tytuł mistrzowski sprzed roku, kiedy świętował sukces na ringu w Opolu.

Oskar Safaryan, który ma bardzo dobre warunki fizyczne – mierzy ponad dwa metry wzrostu i waży ponad sto kilogramów. Przez wiele lat ćwiczył w MOSM Bytom, gdzie szkolił go Sylwester Klasa, aktualny trener Szkoły Boksu w naszym mieście. Na jego rozwój wpłynęli również inny bytomscy trenerzy: Marian Łagocki i Marek Okroskowicz. Jako pięściarz bytomskiego MOSM był mistrzem Polski kadetów i juniorów. Wygrywał również w turniejach międzynarodowych, między innymi w prestiżowym Memoriale imienia Leszka Błażyńskiego, który odbywa się często w naszym mieście.

Źródło informacji: faktybytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.