wybieg dla psów
Aktualności

Wybieg dla psów na Stroszku już otwarty!

Nowy wybieg dla psów na Stroszku już otwarty

Wybieg dla psów na Stroszku powstał w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest to jeden z sześciu zrealizowanych projektów zgłoszonych w „6 dla Stroszka”.

„6 dla Stroszka”

Mieszkańcy dzielnicy Bytomia – Stroszka, stworzyli 6 różnych projektów, które zyskały ogromne poparcie. Cały program znalazł się pośród zwycięzców głosowania w Bytomskim Budżecie Obywatelskim. Właśnie pierwsza z tych inwestycji dobiegła końca – wybieg dla psów na Stroszku. Wybieg ten mieście się przy ulicy Hlonda. Co znajduje się w nowym parku dla psów? Ogrodzenie, regulowane drążki do przeskoków i tunel.

Kolejne inwestycje w ramach „6 dla Stroszka”

Kolejne inwestycje zostaną wykonane w przyszłym roku. Co jest w planach? W planach jest budowa wybiegu dla psów oraz ścianka grafitti, u zbiegu dwóch ulic: Strzelców Bytomskich i Gen. W. Sikorskiego. Inwestycja została przełożona na rok 2021, ponieważ nie było możliwości zrealizowania zadań w wybranym miejscu.

Kolejne inwestycje to budowa dwóch placów zabaw, które mają powstać przy ulicy Gwarków Tarnogórskich i przy ulicy Hlonda oraz siłowni „pod chmurką” przy Szkole Podstawowej nr 32 przy ulicy Szymały 124. Urząd Miejski ponownie ogłosił przetarg. Do tej pory oferenci składali oferty, których wartość przewyższała planowane do wydatkowania środki na ten cel.

Całkowity koszt „6 dla Stroszka” będzie wynosił około 1 mln zł.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.