nowe dowody osobiste
Aktualności

Wkrótce nowe dowody osobiste. Jakie będą zmiany?

Od 2 sierpnia w życie wchodzą nowe dowody osobiste. Co znajdziemy oprócz imienia, nazwiska i peselu na plastikowym potwierdzeniu naszej tożsamości?

Na nowych dowodach osobistych od 2 sierpnia nie tylko znajdziemy imię, nazwisko i pesel, ale także odcisk palca. Niestety ten pomysł nie wszystkim się podoba. Czy będziemy musieli je w takim razie wymieniać?

Nowe dokumenty tożsamości od 2 sierpnia

Dopóki nasze dowody osobiste są ważne to nie będziemy musieli ich wymieniać na nowe. W pierwszej kolejności nowe dowody będą wydawane tym osobom, których dotychczasowy dokument traci ważność oraz osobom osiągającym pełnoletni wiek. Trzeba się też liczyć z pewnymi utrudnieniami – niestety.

– Oznacza to, że trzeba będzie osobiście przyjść do urzędu, żeby złożyć wniosek. Ten w tradycyjnej formie, jak do tej pory, składany na przykład drogą elektroniczną, wnioski można składać jeszcze tylko do 26 lipca – mówił Michał Łyczak, Urząd Miasta Katowice.

Dlaczego są wprowadzone te zmiany? Powodem zmian jest dostosowanie się do unijnych przepisów, które zobowiązują Polskę do poprawy zabezpieczeń w wydawanych dokumentach.

Źródło informacji: TVS

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.