szczęśliwy finał emerytki z bytomskiego pustostanu
Aktualności

Emerytka mieszka w pustostanie

77-letnia pani Ewa mieszka w pustostanie, który może runąć w każdej chwili. Kamienica przy ul. Przelotowej w Bytomiu została przeznaczona do wyburzenia. emerytka mieszka w pustostanie i jest niepełnosprawna. Teraz czeka na przydział nowego lokalu z zasobów miejskich. Jej sąsiedzi dawno dostali nowe mieszkania. 77-letnia kobieta jest ostatnia w kolejce po lokal.

Tylko pani Ewa Kędzior mieszka w kamienicy przy ul. Przelotowej w Bytomiu. Wiek i choroba przykuły ją do wózka inwalidzkiego. Kiedy jeszcze żył jej syn, opiekował się nią. Po jego śmierci pani Ewa Kędzior jest teraz sama bez opieki. Gdy usłyszała, że musi opuścić mieszkanie, cały świat się jej zawalił.

Starsza Pani mieszka w pustostanie, który zniszczyły szkody górnicze. Często latem przez strop przedostaje się woda, a zimą nie działa ogrzewanie.

Kamienica grozi zawaleniem, ale to nie jedyny problem. Od kiedy w budynku mieszka tylko pani Ewa, przychodzą osoby z patologicznych środowisk. Te osoby urządzają sobie libacje, przez które staruszka nie sypia. Emerytka mieszka w pustostanie i dostanie ostatnia w kolejce lokal z zasobów miejskich.

Źródło informacji, zdjęcie: katowice.tvp.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
4
Nie
2

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.