AktualnościSport

Wielkie wydarzenie odbędzie się na kortach Górnika Bytom

Na kortach Górnika Bytom odbędzie się kolejne wielkie i prestiżowe wydarzenie. Mianowicie będzie miał miejsce turniej OTK – Halowy Puchar Polski PZT 2021 „Gramy dalej”.

Wielki i prestiżowy turniej OTK – Halowy Puchar Polski PZT 2021 „Gramy dalej” odbędzie się na kortach Górnika Bytom. Podczas zawodów zobaczymy między innymi Weronikę Falkowską oraz Martynę Kubkę. Wydarzenie będzie miało miejsce już w ten weekend.

Wielkie wydarzenie odbędzie się na kortach Górnika Bytom

Turniej rozpoczyna się już w najbliższy piątek, czyli 5 listopada 2021 roku na kortach Górnika Bytom przy ulicy Tarnogórskiej. Tutaj w Bytomiu zmierzą się głównie kobiety, a na liście zawodniczek znajdziemy: Weronikę Falkowską, Martynę Kubkę, Julię Oczachowską lub Joanne Zawadzką.

zawody na kortach górnika bytom

– To jedna z inicjatyw Polskiego Związku Tenisowego wychodząca w stronę potrzeb polskich zawodników. Halowy Puchar Polski PZT „Gramy dalej” to możliwość walki o naprawdę konkretne pieniądze, bo wyraźnie podnieśliśmy finansowanie tych imprez. Przed rokiem rozgrywane były cztery „zimowe” turnieje, a w każdym pula nagród wynosiła nie więcej, niż 16 tysięcy złotych. Tym razem odbędą się dwa, ale za to w każdym na uczestników czeka kwota 58 tys. zł. – podkreślił wiceprezes PZT ds. Sportowych Dariusz Łukaszewski, dyrektor bytomskiego turnieju.

Turniej kobiecy będzie rozgrywał się przez cały weekend – od 5 do 7 listopada. Zawodniczka, która będzie najlepsza otrzyma czek na sumę 14 tysięcy złotych, a jej finałowa rywalka zarobi 10 tysięcy złotych. Jeżeli chodzi o resztę nagród pieniężnych, to za udział w półfinale otrzyma się 7 tysięcy złotych, a za występ w ćwierćfinale – 3 tysiące złotych.

– Postanowiliśmy pomóc w ten sposób tenisistkom i tenisistkom w okresie przygotowawczym do nowego sezonu, żeby mogli nie tylko sprawdzić swoją formę, ale i trochę pieniędzy zarobić. To dla nich zawsze trudny okres przerwy w startach, w którym ponoszą koszty treningów i przygotowań do wznowienia rywalizacji w międzynarodowym Tourze. Jak widać jest to strzał w dziesiątkę, bo lista zgłoszeń wygląda naprawdę bardzo ciekawie – dodał Łukaszewski, Dyrektor KS „Górnik” Bytom.

– Od kilku lat Polski Związek Tenisowy stara się stopniowo tworzyć jak najwięcej możliwości rywalizacji dla krajowej czołówki o coraz wyższe premie finansowe. Przykładem tego były lipcowe 95. Narodowe Mistrzostwa Polski w Bytomiu, z rekordową pulą nagród przekraczającą 700 tysięcy złotych i Mercedesami Klasy A dla złotych medalistów w singlu, ufundowanymi przez gdyńską firmę BMG Goworowski. Ale też rozrastający się regularnie cykl turniejów LOTOS PZT Polish Tour, który w tym sezonie składał się z 13 imprez, w tym 11 międzynarodowych, rozgrywanych w Polsce – uważa Mirosław Skrzypczyński, prezes PZT.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.