wiceprezydent bytomia na szczycie klimatycznym cop26
Aktualności

Wiceprezydent Bytomia na szczycie klimatyczny w Glasgow

W Glasgow aktualnie trwa szczyt klimatyczny COP26, a tam wiceprezydent Bytomia – Michał Bieda będzie mówił o wyzwaniach, które są związane z transformacją terenów poprzemysłowych.

Szczyt klimatyczny COP26 trwa już od 31 października i potrwa do 12 listopada. Dziś na szczycie odbędzie się między innymi sesja „Regions beyond coal: moving from dirty energy – and how to make it fair. Sesja ta będzie poświęcona regionom, które odchodzą od węgla i szukają jak najlepszych sposobów, by skutki transformacji dla gospodarek miast i gmin górniczych były jak najmniej odczuwalne. Dziś na ten temat będzie mówił wiceprezydent Bytomia – Michał Bieda.

Wystąpienie z udziałem zastępcy prezydenta naszego miasta rozpocznie się o godzinie 15:30 – czasu polskiego. Link do wydarzenia szczytu klimatycznego – COP26.

Wiceprezydent Bytomia na szczycie klimatyczny w Glasgow

Rewitalizacja poprzemysłowych terenów w Bytomiu

Podczas prelekcji zastępca prezydenta będzie opowiadał między innymi o skutkach ekonomicznych, społecznych i środowiskowych, które wynikają z transformacji. Wspomni również o procesie rewitalizacji, między innymi o projekcie unijnym „Stworzenie stref aktywności inwestycyjnej na terenach poprzemysłowych Bytomia – obszar 1” oraz o „Rewitalizacja terenów po byłej KWK Rozbark”.

Jeśli chodzi o ostatni projekt, to tu po dawnej kopalni powstało Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych oraz budynki na cele kulturalne. Część zewnętrzną już dawno oddano do użytku, a teraz czas na część zewnętrzną, która ma otwarcie już w ten weekend.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.