Kultura

Weź udział w ankiecie: Badanie świadomości historycznej mieszkańców Bytomia

Daj zbadać się dla kultury i weź udział w ankiecie organizowanej przez Dział Edukacji Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.

Pracownicy muzeum zapraszają wszystkich bytomian do współpracy i wypełnienia krótkiej ankiety na temat: „Badanie świadomości historycznej mieszkańców Bytomia”, która będzie dostępna do końca grudnia.

Badania Działu Edukacji mają na celu nie tylko analizę poziomu świadomości historycznej, dotyczącej przede wszystkim wielokulturowości Bytomia, ale również sposobu odbioru i poszukiwania historii miejsca, w którym zdarzyło nam się żyć. Mają nadzieję, że dzięki współpracy z mieszkańcami uda im się przynajmniej w jakimś stopniu określić, jaki jest stosunek bytomian do przeszłości miasta, w którym żyją i mieszkają, a co za tym idzie – wytyczyć kierunki rozwoju oraz miejsce muzeum w procesie odkrywania historii, budowania tożsamości oraz tworzenia więzi z miejscem poprzez „swobodne poruszanie się między pamięcią a teraźniejszością”.

Muzeum Górnośląskie zaprasza wszystkich, którzy chcieliby poznać szczegóły, zapraszają do kontaktu z Działem Edukacji: telefon – 32 281 82 94 wew. 127 lub mailowo: [email protected].

A tutaj ANKIETA.

Źródło informacji: muzeum.bytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.