Fot. Hubert Klimek
KulturaLifestyleWiadomości

Werchowina na scenie BECEK-u

Karpacki Zespół Pieśni i Tańca Ukrainy „Werchowina” wystąpił na scenie BECEK-u. Był to jeden z punktów wizyty delegacji z Drohobycza w Bytomiu.

Jak podkreślali goście z Ukrainy, koncert był jednocześnie wyrazem wdzięczności miasta partnerskiego Drohobycza dla Bytomia i jego mieszkańców za pomoc okazaną od pierwszych dni wojny za wschodnią granicą.

Werchowina wystąpiła, mer dziękował

Zanim rozpoczął się występ, publiczność wysłuchała nagrania, w którym Taras Kuczma, mer Drohobycza podziękował bytomianom za wsparcie ofiarowane uchodźcom z Ukrainy oraz Drohobyczowi. Potem Oksana Matchyshyn –  dyrektorka Drohobyckiego Miejskiego Centrum Usług Społecznych dla Rodziny, Dzieci i Młodzieży wręczyła prezydentowi Mariuszowi Wołoszowi pamiątkowy medal za zasługi dla miasta Drohobycza. Wyróżnienie otrzymali także Senator RP Halina Bieda, Michał Staniszewski Przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu oraz Stanisław Korman naczelnik Wydziału Strategii, Funduszy Europejskich i Obsługi Inwestora.

Rozmawiali o współpracy

W czwartek, 2 lutego prezydent Mariusz Wołosz po raz kolejny spotkał się z Oksanę Matchyshyn, by tym razem w zaciszu gabinetu porozmawiać o perspektywach współpracy gospodarczej pomiędzy Bytomiem i Drohobyczem, samorządzie gospodarczym Bytomia i możliwościach współpracy z firmami ukraińskimi oraz pozyskiwaniu w przyszłości wspólnych środków unijnych na rozwój.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.