komunikacji miejskiej w Bytomiu
Aktualności

Ważne informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej w Bytomiu

Mamy same dobre informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej w Bytomiu i nie tylko.

Nie dość, że na tory tramwajowej wróciło połączenie Bytomia z Zabrzem, to mamy jeszcze informacje o tym, że od dziś ruszyła nowa linia tramwajowa. Łączy ona Bytom z Zabrzem i przystankiem Gliwice Zajezdnia. To jest nowa linia tramwajowa o numerze 2. Same dobre informacje dla pasażerów komunikacji miejskiej w Bytomiu.

Dlaczego linia tramwajowa nr 5 nie kursowała?

Odbywał się remont torów tramwajowych w Zabrzu. Od dziś z powrotem na swoje tory wraca linia tramwajowa nr 5. Przejeżdża ona z Bytomia placu Sikorskiego do Zabrze Zaborze pętla. Jednakże, przywrócenie ruchu tramwajowego nie jest jednoznaczne z zakończeniem prac remontowych na torach. Wykonawca ma jeszcze wiele do zrobienia. Jednym z takich elementów jest przystanek Biskupice Ziemska [n/ż]. Obsługa jest tam zawieszona, ponieważ platformy nie są jeszcze gotowe. Wszystko zmierza w dobrą stronę i możliwe, że prace zakończą się zgodnie z przyjętym harmonogramem. Mówił o tym Andrzej Zowoda, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie SA.

Powrót linii tramwajowej numer 5 na tory, oznacza zmiany w rozkładzie jazdy, który oczywiście jest dostępny na stronie ZTM. Warto nadmienić, że od dziś zawieszono kursowanie komunikacji zastępczej – linii numer T-5.

Nowa linia tramwajowa dla pasażerów komunikacji miejskiej w Bytomiu i nie tylko

Na trasę nie tylko wraca linia tramwajowa numer 5, ale też otrzymujemy całkiem nową linię – numer 2. Przejeżdżać będzie przez Bytom, Zabrze i Gliwice. Kolejno przystanki: Gliwice Zajezdnia – Zabrze – Bytom plac Sikorskiego. Na stronie ZTMu możecie zobaczyć rozkład nowej linii tramwajowej.

Rozkład linii tramwajowej nr 5.
Rozkład linii tramwajowej nr 2.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.