Aktualności

W naszym mieście stanęły pojemniki na zakrętki

Są metalowe, mają bardzo interesujący kształt i zdobi je charakterystyczny logotyp uśmiechniętej litery B. Mowa o pojemnikach na zakrętki, które stanęły w 5 lokalizacjach naszego miasta.

Dzięki takim pojemnikom na zakrętki, możemy wspierać cele charytatywne. Gdzie stanęły takie pojemniki w naszym mieście?

  • na Rynku,
  • na placu Jana III Sobieskiego obok „lokalu”,
  • na placu Karin Stanek obok „Beceku”,
  • przy gmachach Urzędu Miejskiego – ulica Parkowa 2,
  • przy ulicy Jana Smolenia 35.

– To już kolejna proekologiczna akcja, w którą zaangażowało się nasze miasto w trosce o środowisko. Jego ogromną wartością jest też wymiar społeczny, bo dochód ze skupu zebranych nakrętek przekazany zostanie na pomoc osobom potrzebującym. Zachęcam do włączenia się w tę inicjatywę w trosce o przyrodę i drugiego człowieka – mówił prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Zakrętki będą przeznaczone na pomoc Łukaszowi i Bartkowi

Kilka lat wstecz na pomysł zbierania i oddawania do skupu plastikowych korków wpadli wolontariusze związanie z organizacjami wspierającymi osoby z niepełnosprawnością. Inicjatywę podchwyciły placówki oświatowe i zakłady pracy. Zarobione pieniądze ze sprzedaży surowca przeznaczono na pomoc potrzebującym.

Zakrętki zebrane z pojemników w Bytomiu pomogą między innymi Łukaszowi i Bartkowi, którzy od urodzenia zmagają się z ciężkimi chorobami. Dzięki sprzedaży zebranych korków udało się dofinansować kosztowne wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. W akcję nakrętek dla braci zaangażowała się bytomska firma Taxi Rabat.

Źródło informacji: UM Bytom
Zdjęcie: własne | UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.