Aktualności

Trwają przygotowania do zimy

Trwają przygotowania do zimy, by może tym razem nie zaskoczyła drogowców. Od kilku lat śnieg jest rzadkim widokiem. Nie mamy na co liczyć by w najbliższym czasie zrobiło się na ulicach biało.

Do tej pory roku już zaczęli przygotowania Miejski Zarząd Dróg i Mostów, który przy pomocy policji przeprowadzili 30 października kontrolę stanu technicznego pojazdów do odśnieżania. Kontrola odbyła się przy zachowaniu wszelkich zasad reżimu sanitarnego.

Nie wszystkie skontrolowane pojazdy były sprawne, dlatego MZDiM wezwał wykonawców do usunięcia wszelakich usterek lub naprawy pojazdów, na co mają czas do 2 listopada. W przeciwnym razie zostaną naliczone kary umowne. W piątek skontrolowano łącznie około 40 pojazdów: pługopiaskarek, pługosolarek oraz pługopiaskarek do zimowego utrzymania chodników – należących do 3 firm, które zgodnie z zapisami w umowie będą świadczyć usługi zimowego utrzymania dróg: „Dromar” Zakład Usług Drogowych i Komunalnych Marian Kaliściak, Zakład Usługowy Konserwacja Terenów Zielonych Jacek Wieczorek oraz Konsorcjum ALBA (PTS ALBA Sp. z o.o. Chorzów i ALBA MPGK Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza.

Do zwalczania skutków zimy na nasze drogi wyjedzie 33 pługosolarki lub pługopiaskarki oraz 17 pługów do wyeliminowania śliskości na chodnikach w pasie drogowym. Pracownicy jednostki miejskiej będą całodobowe kontrolować stan ulic i chodników. Bytomskie ulice będą kontrolować co 4 godziny dwa patrole.

Jeśli będą problemy związane z zimowym utrzymaniem miasta, można zgłaszać całodobowo pod numerami telefonów: 32 388 76 15, 800 204 474 oraz mailowo na adres: [email protected]. Dyżurni PCZK będą odbierać wszystkie sygnały dotyczące zimowego utrzymania ulic i chodników, które należą do gminy.

Źródło: bytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.