Aktualności

Od 1 listopada wyższe wynagrodzenie dla personelu medycznego walczącego z COVID-19

Wczoraj szef resortu zdrowia Adam Niedzielski podpisał polecenie dla prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, aby od 1 listopada zostało podniesione o 100 procent wynagrodzenia dla personelu medycznego walczącego z COVID-19.

– Każda osoba z personelu medycznego walcząca z Covid-19, wraz z ratownikami medycznymi oraz diagnostami laboratoriów szpitalnych otrzymała o 100 proc. większe wynagrodzenie w formie świadczenia dodatkowego – poinformował szef resortu zdrowia.

 

– Po wydaniu przeze mnie polecenia prezesowi NFZ, każda osoba z personelu medycznego walcząca z covid wraz z ratownikami medycznymi oraz diagnostami laboratoriów szpitalnych otrzyma o 100 procent większe wynagrodzenie w formie świadczenia dodatkowego. Gwarantując dwukrotny wzrost pensji również ratownikom i diagnostom obejmujemy tym samym tą regulacją wszystkich, którzy na pierwszej linii walczą z Covid-19 – powiedział Adam Niedzielski.

W poleceniu określono, że osobami, które będą uprawnione do otrzymania świadczenia dodatkowego będą osoby udzielające świadczeń zdrowotnych w jednostkach systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego albo w izbach przyjęć. W przypadku laboratoriów „covid-owych” podmiotów leczniczych będących szpitalami I, II, III będą osoby wykonujące czynności diagnostyki laboratoryjnej w tych podmiotach.

Źródło: tvs.pl | Ministerstwo Zdrowia

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.