AktualnościSportWiadomości

Trwają prace przy budynku klubowym Polonii Bytom

Przy ul. Piłkarskiej trwają prace przy budowie nowego boiska wraz z zapleczem treningowym. Wykonawca inwestycji – firma Tamex Obiekty Sportowe SA finalizuje montaż paneli elewacyjnych oraz prace wewnątrz budynku.

Na całość budynku klubowego złoży się 585 płyt elewacyjnych. Pozostały do montażu jedynie nieliczne panele, których zamontowanie jest bardziej pracochłonne, ze względu na konieczność precyzyjnego docinania.

Prace przy budynku klubowym Polonii Bytom

Brygady murarskie zrealizowały około 60 proc. robót związanych z montażem ścian działowych kondygnacji parteru. Wewnątrz budynku klubowego widać już ułożenie i wielkość pomieszczeń szatniowych przeznaczonych dla piłkarzy. Zabudowane zostały okna i drzwi zewnętrzne, dzięki czemu zamknięta została prawie cała przestrzeń kondygnacji parteru. W lutym jest kontynuowany także montaż okien na kondygnacjach I i II piętra, a na parterze prowadzone są prace związane z izolacją posadzek, montażem kanałów wentylacyjnych oraz układaniem tras dla okablowania budynku.

Co w dalszej kolejności?

Kolejnym krokiem wykonawcy będzie wykończenie i wyposażenie wnętrza budynku. Dalej – ustawienie piłkochwytów i bramek, wykonanie trybun, wzmocnienie skarpy sąsiadującej z już istniejącym boiskiem ze sztuczną nawierzchnią oraz budowa drogi, placów i chodników oraz montaż ogrodzenia.

Wiodący polski wykonawca

W 2021 roku, 10 czerwca spółka Bytomski Sport Polonia Bytom podpisała umowę z wykonawcą na budowę nowego boiska wraz z zapleczem treningowym przy ul. Olimpijskiej i ul. Piłkarskiej. W ramach rozstrzygniętego przetargu na „Modernizację i rozbudowę zespołu boisk treningowych wraz z zapleczem socjalnym przy ul. Olimpijskiej i ul. Piłkarskiej w Bytomiu – Etap II, przy jednoczesnej transformacji terenów pogórniczych”, inwestycję realizuje firma Tamex Obiekty Sportowe SA. To wiodący polski wykonawca zewnętrznych kompleksów sportowych, takich jak boiska piłkarskie, stadiony lekkoatletyczne, boiska do rugby i hokeja na trawie, bieżnie sportowe.

Koniec prac wiosną 2023 roku

Przedsięwzięcie prowadzone jest w formule „projektuj i buduj”, co oznacza, że pierwsze sześć miesięcy wykonawca miał na stworzenie projektu budowlanego. W lutym 2022 roku rozpoczęły się pierwsze prace przy budowie nowego boiska wraz z zapleczem treningowym. W wakacje postawiono maszty oświetleniowe, a w listopadzie 2022 roku firma realizująca zadanie zakończyła montaż sztucznej murawy opatrzonej certyfikatem najwyższej jakości FIFA Quality Concept. Według zakładanego harmonogramu roboty budowlane mają trwać piętnaście miesięcy, a obiekt powinien zostać ukończony wiosną 2023 roku. Wówczas rozpoczną się procedury odbiorowe.

Zaplecze dla zawodników

Inwestycja przy ulicy Piekarskiej obejmuje budowę pełnowymiarowego boiska piłkarskiego, umożliwiającego rozgrywanie meczów, z udziałem ponad 2,2 tys. widzów oraz budowę trzykondygnacyjnego budynku, w którym znajdą się pomieszczenia szatniowe, minimuzeum Polonii, kawiarenka z tarasem dla rodziców kilkuset młodych adeptów piłki nożnej oraz miejsce dla nowo powołanej sekcji e-sportu. Budynek ma stać się również nowym domem drużyny seniorów. Obiekt będzie spełniał kryteria systemu licencyjnego PZPN oraz UEFA i będzie umożliwiać rozbudowę do spełnienia kryteriów rozgrywkowych dla I Ligi według PZPN, bez konieczności przyszłej ingerencji w podstawowe, zrealizowane już elementy konstrukcyjne, wykonane w ramach realizacji zadania. Realizowany etap inwestycji warty jest 30 mln 478 tys. zł.

Źródło: UM Bytom

Fot. materiały prasowe

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.