Sport

To był dobry weekend dla bytomskich dżudoków

W ubiegły weekend bytomianie wygrali swoje pojedynki w Pucharze Europy juniorów młodszych oraz w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

W Szczyrku odbył się pierwszy od lutego Puchar Europy Juniorów Młodszych/Kadetów. Świetnie wypadli w nim uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego imienia Kamili Skolimowskiej w Bytomiu. Srebrne medale powędrowały do Wiktorii Ślązok – 48 kg i Martyny Glubiak – 63 kg, a brązowy wywalczył Mateusz Fityka – 55 kg. Na 5 miejscu stanął Łukasz Banaszczak – 81 kg i Kamil Michna – 55 kg.

Za to w Bielsku-Białej rywalizowano w Międzywojewódzkich Mistrzostwa Młodzików. Zawodnicy Czarnych Bytom wypadli w nich znakomicie. Na podium uplasowali się:

• I miejsce: Magdalena Glubiak – 63kg, Franciszek Lewandowski – 73 kg,
  • II miejsce w swoich kategoriach: Maja Kucharz – 52kg, Paweł Stecki – 60kg, Mikołaj Kaczorek – 66kg, Dawid Szymański – 81kg, Dawid Manecki – 90kg,
  • III miejsce: Karolina Krych – 52kg, Karim Qaddourah – 66kg, Bartosz Dembski,
  • poza podium znaleźli się: Oliwia Wajcht (V miejsce) – 63kg, Gloria Tomys (VII miejsce) – 63kg, Krzysztof Schenk (VII miejsce) – 66kg.

Źródło: bytom.pl