szekspir: makieta / teatr rozbark
Kultura

Teatr Rozbark i Szekspir

Teatr Rozbark i Szekspir – ile mają ze sobą wspólnego? No bardzo dużo – zapraszamy na spektakl „Szekspir: makieta” w placówce kulturalnej w Bytomiu.

Sztuka „Szekspir: makieta” powstała w koprodukcji kolektywu dziewczyńskiego „blisko” – Anna Rogóż i Mira Mańka oraz zespołu Teatru Rozbark. Spektakl odbędzie się już jutro – 5 września, o godzinie 19:00. Widowisko te otwiera nowy sezon artystyczny teatru przy ulicy Kilara w Bytomiu.

O czym jest sztuka „Szekspir: makieta”?

To spektakl, który składa się z czterech części, a z każdej z nich wybrzmiewa opowieść o doświadczeniu samopoznania. Makieta pojawia się w tej sztuce, w bardzo wielu miejscach inscenizacji, ale nie zawsze jest ona przedmiotem, który tradycyjnie rozumiemy jako makietę.

Zwłaszcza, że to kwestia dramaturgicznego skrótu, wyboru np. tylko didaskaliów, innym razem chodzi o pracę z ciałem, która staje się makietą doświadczenia lub pracy z przedmiotem. Ten przedmiot może być również makietą relacji, próbą odbudowania świata w mikroskali.

Teatr Rozbark – „Szekspir: makieta”

Spektakl odbędzie się 5 września – w niedzielę, o godzinie 19:00. Na scenie zobaczymy: Kamila Bończyka, Julię Lewandowską, Szymona Michlewicza-Sowę, Łukasza Szleszyńskiego, Katarzynę Zioło, Daniela Zycha.

Sztuka na podstawie „Poskromienia złośnicy”, „Hamleta”, „Tytusa Andronikusa” i „Romeo i Julii” – powstała pod opieką artystyczną Anny Piotrowskiej. Zdobył on dwie nagrody podczas Międzynarodowego Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku. Nagrody jakie sztuka zdobyła to:

  • pierwsza honorowa nagroda specjalna OFF,
  • nagroda publiczności ze szczególnym uwzględnieniem kreacji aktorskich Julii Lewandowskiej i Szymona Michlewicza-Sowy.

Spektakl powstał dzięki wsparciu Festiwalu Szekspirowskiemu w ramach programu SzekspirOFF Produkcje oraz Open Eyes Festival.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.