Aktualności

Tajemnicze miejsca odkryte w Bytomiu

Nasz piękny Śląsk jest pełen tajemniczych miejsc, nie tylko na powierzchni, ale też pod nią. Tym razem eksploratorzy z grupy Urbex Team Extreme takie miejsca odkryli w naszym mieście – Bytomiu.

Opuszczone budynki, stare zamki, długie i wąskie podmiejskie tunele – to nie są lokalizacje dla ludzi o słabych nerwach. Grupa Urbex Team Extreme nie boi się takich wyzwań. To oni właśnie postanowili sprawdzić co czai się pod powierzchnią w jednym z najstarszych miast na Śląsku, czyli w Bytomiu.  Co tam zastali?

Tajemnicze miejsca odkryte pod powierzchnią w Bytomiu

Ekipa Urbex Team Extreme żadnych odkryć się nie boi. Zwiedzili już „nawiedzony” żłobek i bunkier satanistów. Jednym z następnych wyzwań było tajemnicze miejsce znajdujące się w Bytomiu pod powierzchnią miasta.

– Znaleźliśmy pod karbidownią stare tunele techniczne oraz jeden ceglany. Najprawdopodobniej znajdowały się tam tunele wodno-kablowe. Wiedzieliśmy, że tam jest karbidownia. Ale tego, że są również takie labirynty, nie przewidzieliśmy – mówił Dawid Abramik, przedstawiciel grupy Urbex Team Extreme.

Grupa odkryła wspomniane wyżej tajemnicze miejsca jeszcze w ubiegłym roku. Aktualnie trwa stopniowa eksploracja przestrzeni. Jeszcze pod koniec tego tygodnia ekipa zejdzie do podziemi i będzie prowadziła dalszą penetrację tuneli.

Galeria zdjęć:

Ekipa Urbex Team Extreme

Pan Dawid zajmuje się eksploracją od 5 lat. Tak samo, jak jego znajomi. Stare cementowanie, podziemne tunele, miejsca okryte złą sławą – dla ekipy odkrywców nie ma miejsca, którego nie chcieliby zobaczyć na żywo i własne oczy. Eksploratorzy z poszczególnych grup dzielą się swoimi doświadczeniami. Wskazują potencjalnie ciekawe obiekty. Co pchnęło Pana Dawida do znalezienia sobie takiej pasji? Jak mówił: ciekawość. Dodał później, że czerpał inspirację od poprzednich ekip eksploracyjnych. Ekipa Urbex Team Extreme ma już następne pomysły na wyprawy. W planach między innymi wizyta w Czarnobylu.

W skład ekipy wchodzą:

  • Wiktoria Nocoń,
  • Dawid Abramik,
  • Piotr Kristek,
  • Tomasz Różycki,
  • Kamil Gałązka,
  • Dominik Ciepieniak.

Źródło informacji: se.pl/slask
Zdjęcia: Urbex Team Extreme

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
10
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.