Specjalna promocja na bilety w Muzeum Górnośląskim
AktualnościKultura

Specjalna promocja na bilety w Muzeum Górnośląskim

Muzeum Górnośląskie przygotował specjalną promocję na bilety na wystawy czasowe z okazji 90-lecia przenosin do obiektu, który zlokalizowany jest na placu Sobieskiego.

Bilety za 90 groszy na wystawy czasowe z okazji 90. Rocznicy przenosin do budynku, który aktualnie dominuje nad placem Sobieskiego. Mowa tutaj o Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Akcja będzie miała miejsce już w najbliższą niedzielę – 23 października.

90. rocznica przenosin Muzeum Górnośląskiego do budynku na placu Sobieskiego

24 października 1932 uroczyście otwarto w naszym mieście – nowy gmach muzealny, który wówczas był zlokalizowany na placu Moltkego, a dziś to jest plac Jana III Sobieskiego. Trzeba tutaj podkreślić, że to nie były tylko i wyłącznie przenosiny. Wtedy miejskiej muzeum – zyskało całkiem nowy status. Stało się obiektem regionalnym, co podkreślono jej nową nazwą – Górnośląskie Muzeum Krajowe. 9 dekad funkcjonowania w nowym budynku placówka pragnie świętować biletami za 90 groszy, które będą upoważniały do wstępu na wystawy czasowe – jedynym wyjątkiem jest ekspozycja „Skarby śląskiej szafy”.

Źródło informacji, zdjęcie: MGB

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.