AktualnościKultura

Smutna wiadomość. Nie żyje bytomska aktorka

Nie żyje bytomska aktorka  – Agnieszka Fatyga, zmarła w wieku 62 lat. Artystka wszechstronna, która swoją karierę zawodową związała z teatrem, kinem i sceną estradową.

Agnieszka Fatyga urodziła się w Bytomiu i była absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina, gdzie w 1976 roku zdała maturę uzyskując tym samym dyplom pianistyczny w klasie fortepianu u profesora Andrzej Jasińskiego. Zaś studiowała na warszawskim Wydziale Operowym Akademii Muzycznej i w stołecznej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, którą skończyła w 1981 roku.

Gdzie występowała?

  • 1980-1984: Teatr Narodowy, m.in. spektakle Zofii Mrozowskiej i Adama Hanuszkiewicza, „… i Dekameron”, „Śpiewniku domowym”,
  • 1984-2000: Teatr Ateneum, legendarny spektakl „Brel” Wojciecha Młynarskiego, „Niebo zawiedzionych” w reżyserii Leny Szurmiej, gdzie wykonała songi Bertolta Brechta, rola Waria „Wiśniowy sad” w inscenizacji Janusza Warmińskiego,
  • wcieliła się również w rolę Sally Bowles – musical „Cabaret” – Teatru Muzycznego-Operetki Wrocławskiej.

W repertuarze Agnieszki Fatygi można było znaleźć przeboje musicalowe, romanse rosyjskie oraz arie operowe i ich pastisze: „Carmen”, „Traviata”, Tosca, Gilda, czarodziejski flet.

Jednym z jej największych przebojów była „Kołysanka dla matki”.

Źródło: bytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.