AktualnościKultura

Śląski Senior 2020: Cyfrowa reaktywacja

Śląski Senior 2020: Cyfrowa reaktywacja

Oblicza filmowej cyfryzacji i digitalizacji w Polsce i na świecie.

W Kinie Zacisze w Piekarach Śląskich odbędą się specjalne pokazy i cykl wykładów popularyzacyjnych, które są finansowane ze środków I Edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego.

Istotnym celem projektu jest zilustrowanie najnowszych kierunków w kulturze audiowizualnej lub cyfrowej w kontekście współczesnej oferty kin.

Projekt ten w zamierzeniu będzie skierowany głównie do seniorów z miasta i gmin ościennych: Chorzów, Ruda Śląska, Siemianowice, Świętochłowice, Zabrze, Piekary Śląskie – zgrupowanej w różnych stowarzyszeniach np. takie jak Uniwersytetów III Wieku. Projekt jest też również otwarty dla widzów indywidualnych.

Podczas spotkań zostaną omówione m.in. kwestie cyfryzacji (pod kątem technicznym i filozoficznym), digitalizacji, renowacji filmów, współczesnych form nośników, dystrybucji, streamingu, rzeczywistości wirtualnej.

Jest 8. zaplanowanych punktów podczas projektu. Na poszczególne z nich składają się wykłady zaproszonych ekspertów, seanse ilustrujące, omawiane tematyki, dyskusje oraz wydarzenia towarzyszące.

Najbliższe zbliżające się wydarzenie będzie:
21.10, 18:00 „Na scenie kina. Streaming i retransmisja”. Pokaz opery „Rigoletto” G. Verdiego. Prowadzenie: Miłosz Markiewicz

Więcej informacji znajdziecie na stronie kina: www.kinozacisze.pl.

Źródło: kinozacisze.pl

 

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.