utrudnienia drogowe
Aktualności

Remont ulicy Narutowicza

Prace remontowe zatok postojowych i nowych chodników, ułożenie obrzeży i krawężników, ale również wykonanie robót bitumicznych. Prace są w trybie zaawansowanym przy ulicy Narutowicz w Stroszku.

Koszt inwestycji wynosi 1 029 507 złotych.

Ta ulica jest jedną z głównych dróg w naszym mieście w dzielnicy Stroszku, łączy ulicę Wojciechowskiego z ulicą Strzelców Bytomskich. Dzięki zdobyciu dofinansowania w wysokości 75% z Funduszu Dróg Samorządowych w sierpniu zaczął się długo wyczekiwany przez mieszkańców Stroszka remont. Inwestycja jest podzielona na V etapów. Obejmuje przebudowę 700-metrowego odcinka jezdzi, nową drogę rowerową, elementy uspokojenia ruchu, przebudowę chodnika, nowe zasadzenie drzew i krzewów.

W każdym z poszczególnych etapów ulica Narutowicza będzie drogą jednokierunkową od ulicy Wojciechowskiego w kierunku ulicy Strzelców Bytomskich do zjazdów na tereny Parku Handlowego Bytom-Stroszek, do których dojazd zapewniony jest również od strony ulicy Strzelców Bytomskich. Warto nadmienić, że droga objazdu do ulicy Narutowicza na czas trwania wszystkich etapów będzie prowadzona ulicami Strzelców Bytomskich i Wojciechowskiego.

Przebudowana ulicy planowo ma zakończyć się w II połowie listopada bieżącego roku.

Źródło, zdjęcia: bytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.