szczepienia
AktualnościKoronawirus

Rejestracja na szczepienia dla seniorów, którzy ukończyli 70 lat

Ruszyła rejestracja na szczepienia dla seniorów, którzy ukończyli są powyżej 70. roku życia. Na szczepienie można umówić się w placówce POZ, telefonicznie lub poprzez e-Rejestrację.

Na terenie naszego miasta jest ponad 20 punktów szczepień, które będą realizowały w styczniu NPSO*. W Bytomiu z bezpłatnych szczepień może skorzystać prawie 20 tys. 400 bytomian w wieku powyżej 70 lat.

*Narodowy Program Szczepień Ochronnych

Listę punktów szczepień w Bytomiu znajdziecie w naszym artykule: „Szczepienia na koronawirusa. Punkty w Bytomiu”.

Jak można zarejestrować się na szczepienia dla seniorów?

  1. Należy zadzwonić na całodobową i bezpłatną infolinię: 989

Możną zrobić to samemu lub może zrobić to za Ciebie osoba z Twojej rodziny. Do zapisu potrzebny jest numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer telefonu otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będzie miał numer PESEL bliskiej osoby.

  1. Udajcie się do wybranego punktu szczepień

W wybranym przez nas punkcie szczepień nie znaleźliście dogodnego terminu? Zadzwońcie na infolinie NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą znaleźć Wam inny punkt szczepień niedaleko Was z terminem, który Wam pasuje.

  1. Rejestracja elektroniczna poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeżeli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – jest taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Po dokonaniu rezerwacja, otrzymamy SMS, a później ponownie dostaniesz przypomnienie o szczepieniu, dzień przed planowanym terminem. Jeżeli chcesz skorzystać z tego typu rejestracji, wystarczy posiadać Profil Zaufany. Jeśli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ pod numerem 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

Źródło informacji: mojbytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.