rada miejska w bytomiu
AktualnościPolityka

Rada Miejska w Bytomiu podjęła decyzję w sprawie opłat koncesyjnych

Mamy dobre informacje dla bytomskich przedsiębiorców. Rada Miejska w Bytomiu podjęła decyzję w sprawie opłat koncesyjnych.

Bytom jako jedno z pierwszych miast w Polsce, podjęło decyzję o zwolnieniu z całości opłat koncesyjnej przedsiębiorców z branży gastronomicznej. Rada Miejska w Bytomiu jednogłośnie przyjęła projekt uchwały, przedłożony przez prezydenta miasta Mariusza Wołosza.

Spotkania prezydenta miasta z bytomskimi restauratorami na temat pomocy dla gastronomii

Włodarz miasta dwukrotnie spotykał się z bytomskimi przedsiębiorcami, aby dostosować formy udzielanej pomocy do ich rzeczywistych potrzeb. Zaproponowany projekt uchwały został przygotowany jako odpowiedź na apel przedsiębiorców z branży gastronomicznej. Właśnie dziś podjęto tą decyzję. Uchwała Rady Miejskiej zwalnia bytomskich właścicieli lokalów gastronomicznych z całości opłaty koncesyjnej za 2021 rok.

– Dziękuję radnym, którzy poparli tę ważną uchwałę, która jest kolejnym wsparciem dla bytomskich przedsiębiorców z branży gastronomicznej – podkreślał prezydent Mariusz Wołosz.

Nowelizacja ustawy z dnia 26 stycznia

Uchwała Rady Miejskiej, dotyczy nowelizacji ustawy z dnia 26 stycznia, którą podpisał prezydent Polski. Mowa o ustawie: „O szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19”. To dziś bytomscy radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały. Na mocy tej uchwały, przedsiębiorcy zostaną zwolnieni z całości opłaty koncesyjnej, ze wszystkich trzech rat. Przedsiębiorcy, którzy zapłacili już pierwszą ratę opłaty, otrzymają zwrot pieniędzy na konto.

Bardzo ważna informacja dla przedsiębiorców z branży gastronomicznej

Warto nadmienić jednak, że przedsiębiorcy mimo zwolnienia z tej opłaty, będą musieli złożyć do 31 stycznia 2021 roku – oświadczenie o wartości sprzedaży alkoholu za 2020 roku. Oprócz tego, trzeba będzie zaznaczyć, że zwolnienie z opłaty koncesyjnej będzie wliczało się do sumy pomocy publicznej.

Bytomski magistrat wyszacował, że łączna wartość wsparcia wynosi 300 tys. zł. Dotyczy to oczywiście zwolnień z opłaty koncesyjnej bytomskich przedsiębiorców, z branży gastronomicznej.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.