Aktualności

Prelekcja ONLINE z bytomskimi policjantkami

Niestety pandemia ograniczyła możliwość prowadzenia bezpośrednich profilaktycznych spotkań z młodzieżą, dlatego policjantki z naszego miasta przeniosły się do świata internetu.

Prelekcja ONLINE z uczniami ze szkoły społecznej w Bytomiu i szkoły muzycznej dotyczyła odpowiedzialność karnej nieletnich.

Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju i mieście doprowadziła do zamknięcia wszystkich szkół. Dzieci i młodzież obecnie uczy się zdalnie w swoich domach. Wobec tego nie można przeprowadzać spotkań profilaktycznych – bezpośrednio. Bytomskie policjantki wyszły naprzeciw i organizują wirtualne prelekcje dla młodzieży szkolnej. Takie spotkania mają na celu poszerzyć wiedzę na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Ostatnio właśnie takie prelekcje odbyły się ONLINE w piątek z uczniami szkoły społecznej w Bytomiu oraz z młodzieżą ze szkoły muzycznej. W czasie prelekcji policjantki z Bytomia przekazywały informacje na temat odpowiedzialności karnej nieletnich za popełnione przez nich czyny oraz przejawy demoralizacji. Poruszyły także temat cyberprzestępczości, gdzie zwróciły uwagę na sytuację, w których młodzi ludzie padają ofiarą przestępców wykorzystujących internet.

Źródło informacji: bytom.slaska.policja.gov.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.