Pożar na terenie bytomskiego zakładu przy ulicy Popiełuszki
Aktualności

Pożar na terenie bytomskiego zakładu przy ulicy Popiełuszki

W weekend strażacy mieli pełne ręce pracy. Nie tylko były zgłoszenia dotyczące obalonych drzew, ale pojawiło także związane z pożarem na terenie jednego z zakładów przy ulicy Popiełuszki.

Pożar na terenie jednego z zakładów przy ulicy Popiełuszki w Bytomiu miał miejsce 21 maja, około godziny 16:00. Dyżurny bytomskiej straży pożarnego otrzymał zgłoszenie o palącym się stosie makulatury.

Pożar na terenie bytomskiego zakładu przy ulicy Popiełuszki

Do zdarzenia doszło w ostatnią sobotę, czyli 21 maja około godziny 16:00. Zapłonął stos makulatury na terenie zakładu przy ulicy Popiełuszki w Bytomiu. Stos był składowany na obszarze 100m2, a sama makulatura miała 400m2 objętości. Obok pożaru znajdowała się hala produkcyjna, która mogła również się zapalić.

Na miejscu pracowało aż 12 jednostek straży pożarnej. Straż pożarna zabezpieczyła miejsce zdarzenia i ugasiła pożar pięcioma prądami gaśniczymi. Trzy były podane na pożar, a dwa tuż obok hali produkcyjnej. Jednostka pożarnicza później użyła specjalny sprzęt budowalny, by przekopać i przelać zapalony stos makulatury.

Straż pożarna na bieżąco sprawdzała kamerą termowizyjną temperaturę w hali produkcyjnej. Jednostkom udało się ugasić pożar, a nikt nie został poszkodowany. Działania jednostek straży pożarnej trwały aż 16 godziny i brało w tym zdarzeniu udział 12 zastępów OSP i PSP. Podsumowując brało udział w tej akcji 31 strażaków.

Źródło informacji: Radio Piekary
Zdjęcie poglądowe: elements.envato.com

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.