stop oszustom
Aktualności

Policja w Bytomiu – STOP OSZUSTOM!

Policja w Bytomiu przestrzega przed wpuszczaniem obcych osób do naszych mieszkań. Sposobów, by wzbogacić się naszym kosztem, jest wiele. STOP OSZUSTOM!

Nie każdy kto puka do drzwi naszego mieszkania ma normalne i uczciwe zamiary. Jeżeli zachowamy ostrożność, mamy szansę ustrzec się przed kradzieżą naszych oszczędności lub kosztowność. Wobec tego policja w Bytomiu przypomina o tym aby uważasz na siebie – STOP OSZUSTOM.

Uważajmy kogo wpuszczamy do mieszkania i domu

Niemal każdemu z nas zdarza się wpuścić do domu lub mieszkania kogoś obcego. Dobrze, jeżeli był to tylko handlowiec z jakieś firmy z ofertą dla nas. Jednak bardzo często niezapowiedzianym gościem okazuje się osoba, która ma nadzieję na łatwy zysk i zarobek naszym kosztem. Musisz poznać metody, jakimi posługują się oszuści. Łatwiej wtedy się przed nimi obronisz.

Zawsze kieruj się zasadą: „Zanim wpuścisz nieznajomego do mieszkania, poproś, by poczekał za drzwiami, a Ty w tym czasie sprawdź jego personalia”.

Często oszust podaje się za pracownika gazowni, zakładu elektrycznego, administracji lub opieki społecznej. Zadzwoń na przykład do gazowni i zapytaj, czy zlecała może kontrolę. Ważne jest przy tym, żebyśmy sami poszukali numeru telefonu do instytucji, w której chcemy sprawdzić obcą osobę dla nas. Nie sugerujmy się tym wskazanym przez osobę podające się za tego pracownika. Po drugiej stronie telefonu może być też oszust. Możemy także zwrócić się o pomoc do sąsiada w sprawdzeniu takiej osoby lub skontaktujmy się z najbliższą rodziną i umówmy się na spotkanie w innym terminie.

Bytomska policja apeluje o rozwagę. Nie podejmujmy pochopnych decyzji, które mogą spowodować utratę znacznych kwot oszczędności. Czasem nawet i dorobku całego życia. Reagujemy na nieznajomych, którzy dzwonią do naszych drzwi i starszych sąsiadów, i prowadzą z nimi rozmowy.

Źródło informacji: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.