Kultura

Pokaz wystawy fotograficznej w Bytomiu

Uczestnicy zajęć fotograficznych „Bytom uśmiecha się do Ciebie” – zaprezentują wykonane przez siebie zdjęcia podczas wystawy organizowanej online – 17 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wydarzenie będzie połączone z prezentacją bytomskiego kalendarza na rok 2021 oraz albumu promocyjnego „Bytom rozmaity”.

Warsztaty fotograficzne

Cykl zajęć podzielony został na 4 edycje: jesienną, zimową, wiosenną i letnią. Osoby, które brały w nich udział pod kierunkiem Arkadiusza Ławrywiańca – prezesa Zarządu Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików – mieli za zadanie sfotografować Bytom.

Co miało zostać umieszczone na zdjęciach?

Tereny zielone, zabytki i detale architektoniczne. Niektórzy z uczestników już wypracowali swój indywidualny styl, inni zaś eksperymentują i poszukują własnego sposobu na ujście artystycznego wyrazu.

Album „Bytom rozmaity”

– Album „Bytom rozmaity” to zbiór opowieści 54 osób, które poprosiliśmy, aby podzieliły się swoimi impresjami na temat miasta. Są wśród nich historycy, przyrodnicy, architekci, ludzie kultury, społecznicy, przedsiębiorcy i wielcy miłośnicy Bytomia. Barwnych opowieści naszych rozmówców można też posłuchać – uzupełnieniem albumu są podcasty, do których odsyłają fotokody na poszczególnych stronach publikacji. Ilustracje albumu oraz przyszłorocznego kalendarza stworzyli także bytomianie i miłośnicy Bytomia – uczestnicy warsztatów fotograficznych – tłumaczyła Małgorzata Węgiel-Wnuk, naczelniczka Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju i w mieście – wydarzenie odbędzie się online na stronie facebooka Miasta Bytom o godzinie 17:00 – 17 grudnia 2020 roku.

Wystawę prac fotograficznych będzie można oglądać do 31 stycznia 2021 roku w godzinach pracy Miejskiej Biblioteki Publicznej, czyli od 10:00 do 18:00.

Album promocyjny „Bytom rozmaity” powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Źródło informacji: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Kultura

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.