podsumowanie wojewódzkiej akcji trzeźwość
Aktualności

Podsumowanie wojewódzkiej akcji „Trzeźwość”

W ubiegły weekend w Bytomiu były prowadzone wojewódzkie akcji „Trzeźwość”. Działania mają na celu wyeliminowanie pijanych kierowców z bytomskich dróg. Przed Wami podsumowanie akcji.

W trakcie wojewódzkiej akcji „Trzeźwość” bytomscy policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierowców. Pośród zatrzymanych znalazł się motocyklista, rowerzysta i dwie osoby, które poruszały się hulajnogą. Policja w Bytomiu apeluje o rozsądek za kierownicą samochodu.

Niestety, pomimo ciągły apeli i informacji ze strony policji o konsekwencjach związanych z jazdą po alkoholu – ciągle nie brakuje osób do których te ostrzeżenia nie docierają. Wiedzą o tym bytomscy policjanci z drogówki, którzy w ubiegły weekend w Bytomiu prowadzili wojewódzką akcję „Trzeźwość”.

Podsumowanie wojewódzkiej akcji „Trzeźwość”

Podczas prowadzonych działań udało się z bytomskich dróg wyeliminować z drogi 7 amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Zatrzymana na ulicy Karola Miarki przez policjantów bytomianka, która prowadziła samochód marki Renault, w swoim organizmie miała prawie dwa promile alkoholu.

Zaś na ulicy Dworskiej podczas kontroli wpadł kierowca Opla. Alkomat po przebadaniu kierowcy wskazał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Pośród pijanych kierowców znaleźli się też właściciele jednośladów. Mundurowi zatrzymali na ulicy Zabrzańskiej 20-latka, który jechał motocyklem w stanie nietrzeźwości. Co gorsze nie zatrzymał się on do kontroli, pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez mundurowych. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Mandatami także ukarano nietrzeźwy rowerzysta i dwie nietrzeźwe osoby, które poruszały się hulajnogą. Bytomscy policjanci drogówki nie odpuszczają pijanym kierowcom. Nie ma i nie może być przyzwolenia na takie nieodpowiedzialne zachowanie na drodze. Dlatego zapowiada się kolejne tego typu akcje.

Źródło informacji, zdjęcie: KMP Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.