spotkajmy się online
AktualnościPolityka

Pierwszy live z cyklu „Spotkajmy się online”

W poniedziałek odbył się pierwszy live z cyklu „Spotkajmy się online” z prezydentem Bytomia Mariuszem Wołoszem. O co pytali internauci?

Pierwszy live z cyklu „Spotkajmy się online” odbył się w poniedziałek 12 kwietnia. Formuła spotkania prezydenta Mariusza Wołosza z internautami miała formułę Q&A. Mieszkańcy zadawali pytania, a włodarz naszego miasta na nie odpowiadał. Czego dotyczyły pytania na tym spotkaniu?

„Spotkajmy się online” – pierwszy live

12 kwietnia mieszkańcy Bytomia na spotkaniu online z prezydentem mogli zadawać pytania o umowną dzielnicę Bytomia – Śródmieście. Poniedziałkowy live oglądało blisko 20 tysięcy internautów.

– Dziękuję wszystkim internautom za udział w spotkaniu oraz zaangażowanie w formułowaniu ważnych pytań. Na te, które padły w trakcie czata na żywo, staram się odpowiadać w komentarzach. Kolejne spotkanie poświęcimy sprawom Miechowic. Już dziś zapraszam do zadawania pytań, zgłaszania pomysłów i sugestii dotyczących tej dzielnicy – mówił prezydent Mariusz Wołosz.

O co pytali włodarza bytomianie?

Podczas spotkania w sieci prezydent Bytomia odpowiedział blisko na 30 pytań dotyczących głównie remontów dróg i chodników, zwiększenia bezpieczeństwa w mieście czy remontów kamienic. Bytomscy internauci pytali także o stan realizacji projektów unijnych oraz sprawy dotyczące utrzymania porządku. Pytali również o inwestycję w zieleń i małą architekturę. Nie zabrakło pytań dotyczących planów na przyszłość oraz zainteresowania inwestorów naszą gminą.

Całe spotkanie wraz z zadawanymi pytaniami w komentarzach oraz odpowiedzi możemy znaleźć na fanpage’u prezydenta.

Na jaką dzielnicę będzie czas następnym razem?

Kolejne „Spotkajmy się online” zaplanowano na 26 kwietnia o godzinie 18:00. Internauci będą mogli zadawać pytania związane ze sprawami Miechowic. Na pytania UM czeka do 25 kwietnia 2021 roku. Pytania można zadawać w komentarzach pod postem z zaproszeniem na spotkanie dotyczące tej części Bytomia.

Harmonogram spotkań live

  • 26 kwietnia 2021, godzina 18:00 – Miechowice: pytania można zadawać do 25 kwietnia,
  • 10 maja 2021, godzina 18:00 – Stroszek i osiedle Ziętka: pytania można zadawać do 9 maja,
  • 24 maja 2021, godzina 18:00 – Bobrek: pytania można zadawać do 23 maja.

„Spotkajmy się online” – 12 kwietnia 2021

Źródło informacji: faktybytom.pl
Zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.