Aktualności

PCK w Bytomiu. Rusza pomoc dla najbardziej potrzebujących

Rusza pomoc dla najbardziej potrzebujących w ramach Programu Operacyjnego – Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020. PCK w Bytomiu rozpoczyna akcję na terenie całego naszego miasta.

Oddział Rejonowy PCK w Bytomiu przy ulicy Moniuszki 13 informuje, że rozpoczyna realizację na terenie naszego miasta zadań z zakresu dystrybucji artykułów spożywczych dla osób najbardziej potrzebujących. Akcja rusza w ramach programu Programu Operacyjnego – Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020. Projekt został współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym  w Podprogramie 2020.

Od kiedy zacznie się dystrybucja żywności przez PCK w Bytomiu? Dla kogo i w jakich miejscach?

Dystrybucja żywności zaczyna się od dzisiaj 1 lutego 2021 roku, dla 5000 beneficjentów. Magazyn Żywności znajduje się w Bytomiu przy ulicy Łużyckiej 12a. Żywność będzie wydawana w dni powszednie w godzinach od 8:00 do 13:00.

Tygodniowy harmonogram wydawania żywności dla mieszkańców obsługiwanych przez poszczególne Terenowe Punkty Pomocy Środowiskowej MOPRu w Bytomiu:

Podprogram 2020 – Oddział Rejonowy PCK w Bytomiu – jak to wygląda?

Program ten przewiduje objęcie pomocą żywnościową około 5 tysięcy najbardziej potrzebujących osób oraz rodzin. W trakcie całego okresu dystrybucji zostaną bezpośrednio dostarczone nieodpłatne paczki żywnościowe – około 25 tysięcy sztuk.

W skład wydanej jednorazowo paczki wchodzą co najmniej  trzy artykuły z różnych grup towarowych, a cały zestaw żywnościowy obejmuje 20 artykułów spożywczych

  • warzywnych,
  • owocowych,
  • skrobiowych,
  • mlecznych,
  • mięsnych,
  • cukier,
  • tłuszcze,

zarówno dla osoby samotnie gospodarującej , jak i dla osoby  w rodzinie.

Do kogo skierowano akcję?

Pomoc żywnościowa oraz działania w ramach środków towarzyszących Podprogramu 2020 skierowana jest dla mieszkańców miasta Bytom znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej z powodu niskich dochodów, których kryteria są określone w art.7 ustawy o pomocy społecznej.

Poziom dochodów określony  w tej ustawie nie powinien przekraczać 220% kryterium dochodowego (wprowadzonego ze względu na pandemię koronawirusa ) uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej tj.1542,20  PLN dla osoby samotnie gospodarującej i  1161,60 PLN dla osoby  w rodzinie.

Zestaw na Podprogram 2020 obejmuje artykuły spożywcze w łącznej ilości około 42,27 kg – w tym:

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
2
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.