AktualnościSport

Otwarcie stoku narciarskiego w Bytomiu

Sport Dolina zwarta i gotowa! Stok narciarski w Bytomiu już otwarty i zaprasza miłośników sportów zimowych. Przygotowano stok narciarski i zimowy plac zabaw dla najmłodszych.

Przed kolejnym sezonem zimowym w Dolomitach w Bytomiu przeprowadzono kilka inwestycji. Jak mówił Łukasz Siedlarz, zarządca obiektu – miejsce sportów zimowych ma nowe oświetlenie, wymienione orczyki, a ratrak i armatki były serwisowane.

Sport Dolina, która zlokalizowana jest przy ulicy Blachówka 94 – została otwarta w ostatni weekend. Do dzielnicy Bytomia – Suchej Góry, przyjechało sporo rodzin z dziećmi – z okazji Mikołajek, które były w niedzielę.

– Każdy u nas znajdzie coś dla siebie. Zarówno narciarze, snowboardziści, jak i osoby, które uwielbiają jeździć na sankach, czy ślizgach. Na miejscu jest wypożyczalnia sprzętu, szkółka narciarska. Obiekt jest otwarty codziennie od godziny 10 do 20 i mamy też atrakcyjne ceny – podkreślał Łukasz Siedlarz.

Aktualny cennik w Sport Dolinie:
  • stok narciarski – 30 zł (cały dzień)
  • zimowy plac zabaw – 20 zł (cały dzień)
  • szkółka narciarska – 130 zł (godzina lekcji, w cenie: instruktor, karnet oraz wypożyczenie sprzętu)

– Takie ceny będą obowiązywać prawdopodobnie do świąt, bo nie udało nam się jeszcze zaśnieżyć całego stoku. Używamy do tego celu oczywiście armatek śnieżnych, ale wysokie temperatury nie sprzyjają przygotowaniu terenu. Czekamy na mrozy – dodał zarządca obiektu Sport Dolina.

Wspomina również o zaleceniach jakie obowiązują w bytomskim obiekcie sportu – wszystko zgodnie z reżimem sanitarnym.

– Należy stosować się do aktualnych przepisów. Zachować dystans przy kasach, dezynfekować ręce, zakrywać nos i usta, wydzielone zostały także między innymi strefy do podjazdu pod wyciąg. Nasza restauracja jest otwarta, ale serwuje tylko dania na wynos – zaznaczył zarządca bytomskiego obiektu sportowego.

Więcej informacji na facebooku Sport Dolina.

Źródło informacji: UM Bytom

 

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.