AktualnościWiadomości

Obchody święta 24. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej

16 października odbyły się obchody święta 24. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej, którego garnizon znajduje się przy ulicy Oświęcimskiej w Bytomiu. Uroczysta akademia miała miejsce w Bytomskim Centrum Kultury.

Dowództwo nad jednostką sprawuje ppłk. Grzegorz Gdula. Jednostka ta została powołana 8 września 2010 roku i jest następcą tradycji i historii 1. Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej, która od 1952 roku kwaterowała na Górnym Śląsku. Podporządkowana jest 3. Warszawskiej Brygadzie Rakietowej Obrony Powietrznej.

Tak naprawdę co rok z okazji swojego święta bytomscy żołnierze zapraszali mieszkańców w odwiedziny „do siebie”, aczkolwiek w tym roku nie pozwoliła im na panująca sytuacji epidemiologiczna w mieście i w całym kraju.

Tegoroczne obchody musiały zostać przeprowadzone w zaostrzonym reżimie sanitarnym, dlatego żołnierze i współpracujący z nimi na co dzień goście spotkali się na tej uroczystości zorganizowanej w Bytomskim Centrum Kultury.

Na akademii zostali uhonorowani wyróżniający się żołnierze oraz współpracujący z jednostką cywile. Po części artystycznej i zakończeniu części oficjalnej akademii – dowódca garnizonu zaprosił zebranych na żołnierską grochówkę do Klubu Wojskowego w Bytomiu.

Warto nadmienić, że bytomscy żołnierze nie tylko dbają o nasze bezpieczeństwo, ale także przy jednostce działa cały czas orkiestra wojskowa, która zachwyca swoją piękną grą podczas różnych uroczystości odbywających się nie tylko w Bytomiu, ale też w regionie i na terenie całego kraju.

Więcej zdjęć dostępne tutaj.

 

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.