Aktualności

Nowe nasadzenia wzdłuż drogi przy ulicy Świętej Elżbiety

Ulica o której mowa, to ulica Świętej Elżbiety w naszym mieście. Niedawno gruntownie ją wyremontowano, a teraz zyska nowe zielone życie przy drodze. Posadzone zostanie 113 nowych drzew.
Co została zmodernizowane przy ulicy Świętej Elżbiety w Bytomiu?

Odnowiono ulicę, chodniki, zieleńce, jak i także regulację urządzeń sieci podziemnej. To była jednak z jednych istotnych inwestycji w dzielnicy naszego miasta – Karb. Modernizacja kosztowała ponad 2,5 mln złotych, z czego 1 mln 285 tys. złotych miasto pozyskało z Funduszu Dróg Samorządowych. By uzupełnić remont czymś ładnym, Miejski Zarząd Ulic i Mostów prowadzi właśnie wzdłuż ulicy nasadzenie 113 drzew. Będą to klony pospolite, które przepięknie się prezentują.

Bytom remontuje kolejne drogi w mieście

Od początku listopada trwają prace drogowe na skrzyżowaniu ulicy Wrocławskiej i ulicy Łużyckiej. Robotników spotkamy również na ulicy Frycza-Modrzewskiego i Zabrzańskiej. W tym drugim przypadku inwestycję prowadzi także Tramwaje Śląskie. Przeznaczony do remontu odcinek obejmuje około 1300 metrów toru pojedynczego, głównie jednotorowej linii tramwajowej, słupy i sieć trakcyjna, zbudowane nowe platformy na przystanku Szombierki Frycza Modrzewskiego i zmodernizowany most nad Bytomką.

Całkowity koszt inwestycji realizowanej przez firmę Silesia Invest wynosi 13,6 mln zł, w tym 3 mln 49 tys. zł netto to koszt zakresu drogowego, który będzie ponosić miasto Bytom.

Źródło informacji: wiadomosci.wp.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.