linia metropolitalna w bytomiu
Aktualności

Nowa linia metropolitalna w Bytomiu

W piątek żegnamy się ze starą linią autobusową nr 94, a witamy nową linię metropolitalną w Bytomiu. Od 7 sierpnia będziemy mogli podróżować metrolinią – M102.

6 sierpnia mówimy „do widzenia” starej linii autobusowej nr 94, a witamy nową linię metropolitalną o numerze M102. Metrolinią będziemy mogli już jeździć od soboty 7 sierpnia. To jedna ze zmian, a jakie są następne?

Nowa linia metropolitalna w Bytomiu

Od 7 sierpnia pojawia się nowa metrolinia o numerze M102 – to jedna ze zmian, a jakie są następne? Druga zmian dotyczy trasy przejazdu nowej metrolinii obsługiwanej przez ZTM. Nowa trasa będzie obejmowała przystanki w pobliżu trzech szkół ponadpodstawowych w Śródmieściu Bytomia.

– Po linii nr M3 będziemy mieli już drugą metropolitalną linię kursująca w Bytomiu. To dobra wiadomość dla pasażerów, tym bardziej, że zwiększona zostanie częstotliwość kursowania, ale na zmianie skorzystają uczniowie dojeżdżający z Tarnowskich Gór oraz Radzionkowa do trzech bytomskich szkół – mówił Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia.

Co wiemy na temat nowej linii metropolitalnej?

Nowa linia jak już wspomnieliśmy będzie miała numer M102, która zastąpi dotychczasową, jak i popularną linię autobusową nr 94. Metrolinia nr M102 będzie obsługiwała takie przystanki jak:

  • Bytom Sandomierka, Bytom Prusa, Bytom Plac Sobieskiego /kierunek T. Góry – Bytom/
  • /kierunek Bytom – T. Góry/ Bytom Nawrota, Bytom Szpital nr 1, Bytom Gallusa

Uczniowie z sąsiednich miast będą mieli zapewniony bezpośredni dojazd, a nie z przesiadkami – tak jak było do tej pory – do:

  • PSP – Zespół Szkół w Bytomiu przy ulicy Powstańców Śląskich 10,
  • Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Powstańców Śląskich 2,
  • ZSME na plac Jana III Sobieskiego 1.

Zmiana trasy oznacza, że od soboty 7 sierpnia linia nr M102 nie będzie obsługiwała dwóch dotychczasowych przystanków – Bytom Odrzańska i Bytom Fałata.

Warto nadmienić, że o zmianę trasy autobusu apelowali rodzice i uczniowie z sąsiednich miast, którzy dojeżdżają do trzech bytomskich szkół. Do tej pory uczniowie z Radzionkowa i Tarnowskich Gór dojeżdżających do wyżej wymienionych szkół musieli przesiadać się w centrum na inne linie autobusowe lub z dworca autobusowego kierować się pieszo do szkół. To było na pewno mega niewygodne. Całe szczęście już od 7 sierpnia będzie to ułatwione.

Dzięki tym zmianom uczniowie trzech bytomskich szkół będą mogli korzystać z przystanku Bytom Sandmierska, który zlokalizowany jest w pobliżu oby dwóch szkół, zaś ZSME z przystanku na placu Sobieskiego.

Zmiana częstotliwości kursowania – nowa linia metropolitalna w Bytomiu

Zmienia się częstotliwość kursowania linii metropolitalnej M102. Do tej pory autobus nr 94 wykonuje w dni powszednie 28 kursów, zaś od soboty będzie to od 40 do 41 kursów w dni robocze. To wszystko jest jednak uzależnione od dni szkolnych i nie szkolnych. Zaś w dni wolne i święta zwiększy częstotliwość kursowania z 15 do 25 kursów.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Bytom

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.