AktualnościWiadomości

Nielegalny hazard przy bytomskim rynku

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajęli się sprawą grupy przestępczej działającej na terenie miasta. Cztery osoby trafiły do aresztu.

Policjanci z KWP w Katowicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej rozbili kolejną zorganizowaną grupę przestępczą organizującą nielegalne gry hazardowe na automatach. Działania prowadzono m.in. w jednym z lokali na bytomskim rynku.

Nielegalny hazard przy rynku. Postawiono zarzuty

Śledczy zlikwidowali aż 55 nielegalnych kasyn, zabezpieczyli 195 automatów do gier hazardowych i zatrzymali 19 członków grupy przestępczej. Podczas przeszukań przejęto także ok. 110 tys. zł pochodzące z przestępczego procederu. W części realizacji uczestniczyli także funkcjonariusze celno-skarbowi. Po przedstawieniu prokuratorskich zarzutów 4 osoby trafiły do aresztu.

-Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Tam usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz organizowania nielegalnych gier hazardowych na automatach. Zatrzymani to zarówno pracownicy nielegalnych punktów hazardowych, jak i tzw. operatorzy, którzy nadzorują i koordynują działalność takich kasyn – poinformowała podkom. Sabina Chyra-Giereś, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

Sąd zastosował, na wniosek prokuratora, trzymiesięczne tymczasowe aresztowanie wobec czterech osób. Ujawniona i zabezpieczona przez policjantów gotówka, jak informuje podkom. Chyba-Giereś, stanowiąca korzyść osiągniętą przez przestępców, będzie podlegać przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

100 tysięcy złotych za jeden automat

Obecnie obowiązują przepisy znowelizowanej z dniem 1 kwietnia 2017 roku ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne, sięgające nawet 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji bądź zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie. Odpowiedzialności finansowej i karnej podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Źródło: KWP Katowice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.