Aktualności

Nasze miasto pokryje podwyżkę opłat za wodę. Kiedy?

Bytomianie nie muszą obawiać się podwyżki cen wody i odprowadzenia ścieków przed nadchodzącymi świętami. Dlaczego? Czytajcie dalej.

Kiedy gmina pokryje podwyżkę opłat za wodę? Tylko i wyłącznie w grudniu. Nowa cena będzie obowiązywała natomiast od 1 stycznia 2021 roku.

Zgodnie z decyzją Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie – nowe stawki za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie naszego miasta powinny zacząć obowiązywać od 2 grudnia. W związku jednak z krótkim terminem od otrzymania decyzji do wprowadzenia przez Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. nowych stawek, w tym miesiącu koszty podwyżki cen wody i odprowadzania ścieków zostaną pokryte z budżetu miasta.

W pierwszym roku obowiązywania nowej taryfy opłat za wodę – ceny wzrosną o 4,6%.

Projekt nowych cen opłat za wodę przyjął organ zatwierdzający pod opieką dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

Wpływ na jej kształt mają między innymi: wzrost kosztów zakupu wody przez Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne od Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów S.A., konieczne nakłady na remonty, budowę nowych sieci oraz modernizację oczyszczalni ścieków.

W pierwszym roku obowiązywania nowych opłat za wodę stawka będzie wynosiła za 1 metr sześcienny wody – 6,03zł brutto, a zaś za odprowadzanie ścieków – 9,16 zł brutto. W drugim roku będzie obowiązywała taryfa w stawce 6,19 zł brutto za 1 metr sześcienny wody, a 9,41 zł brutto za 1 metr sześcienny odprowadzonych ścieków, a w trzecim roku odpowiednio – 6,33 zł i 9,62 zł.

Data wprowadzenia nowych taryf nie jest zależna od bytomskiej jednostki wodociągowej, ani od władz miasta, a jest ściśle ustalona z datą wydania decyzji administracyjnej przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

Źródło informacji: wiadomosci.wp.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.