Sport

Narodowa reprezentacja kobiet w hokeja wygrała mecz

W ostatni weekend kadra narodowa seniorek, której oparcie stanowią hokeistki Polonii Bytom, rozegrały mecze w ekskluzywnej Europejskiej Lidze. W Austrii pierwszy mecz nasze rodaczki minimalnie przegrały, ale w rewanżu wygrały w świetnym stylu.

Europejska Liga Hokejowa Kobiet (European Women’s Hockey League) to rozgrywki, w których rywalizują mocna klubowe drużyny Starego Kontynentu. Uczestniczy w nich także reprezentacja Polski, która występuje pod nazwą Silesian Metropolis Katowice.

W weekend Polki zmierzyły się na wyjeździe z KEHV Lakers Kärnten. W sobotę przegrały 0:1 (0:0, 0:0, 0:1), a na drugi dzień drużyna prowadzona przez Tomaz Marznicę zwyciężyła 6:4 (3:1, 0:3, 3:0). Po dwóch tercjach było 3:4, ale w ostatniej odsłonie nasze rodaczki bardzo skutecznie atakowały. Bramki zdobyły m.in.: Olivia Tomczok i Klaudia Chrapek, czyli zawodniczki hokeja z Polonii Bytom. Bytomskie hokeistki stanowią trzon drużyny narodowej. W Austrii w reprezentacji wśród 15 hokeistek było aż 8 z bytomskiego klubu. Poza wspomnianymi wyżej zawodniczkami, grały jeszcze Wiktoria Dziwok, Wiktoria Gogoc, Klaudia Kaleja, Karolina Późniewska, Patrycja Sfora i Alicja Wcisło.

Źródło: bytom.pl

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Sport

Może ci się również spodobać:

Komentarze są wyłączone.